27 Finał WOŚP w Słupsku

27 Finał WOŚP w Słupsku – co się będzie działo?

27 Finał WOŚP w Słupsku będzie stać pod znakiem wielu wydarzeń, a także – już tradycyjnie – ulicznej kwesty. To już 27. rok, gdy fundacja, korzystając ze wsparcia współpracujących instytucji, tysięcy wolontariuszy i milionów ludzi dobrej woli, zbierać będzie pieniądze na zakup sprzętów medycznych dla najmłodszych i seniorów.

27 Finał WOŚP w Słupsku

Słupski Ośrodek Kultury, jako organizator 27 Finału WOŚP w Słupsku, zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.

Sobota, 12 stycznia 2019

W sobotę, 12 stycznia o godz. 11.00 Teatr Lalki Tęcza przy ul. Waryńskiego 2 zaprasza na „Niedźwiedzia i Maszę”. Inspirowany klasyczną rosyjską baśnią spektakl rozbawi nie tylko najmłodszych widzów. Od godziny 12.00 w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11 podziwiać będzie można muzyczny talent uczniów szkoły YAMAHA, natomiast o godzinie 21.00 w Social Club DomÓwka przy ul. Tuwima 17 zagrają Chaos, Wodzu i Begu. O godzinie 22.00 Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Nocne Pływanie.

Niedziela, 13 stycznia 2019

Niedzielny poranek rozpoczyna się na sportowo. O godzinie 10.00 w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Niedziałkowskiego 2 odbędzie się turniej tenisa stołowego, natomiast godzinę później na Stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 wystartuje 7. Bieg z Sercem.

O godzinie 14.00 na festyn zaprasza Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Hubalczyków 7, natomiast o 17.00 w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT odbędzie się muzyczne jam session. Od godziny 15.00 startuje impreza finałowa, która w tym roku odbędzie się w Hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99. Imprezę poprowadzą: Marek Rogala, Piotr Kozłowski i Kamil Michaluk.

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji:

  • występy taneczne (Zespół Pląs, Ognisko Baletowe Enza, Balance Dance Studio, Crazy Jump, KIDS SU i Top Toys),
  • występy muzyczne (solistki ze Studia Piosenki Emcek, Paulina Łaga, Reniferki MDK, Sinful Betty’s Band, solistki ze Studia Piosenki SOK, White Pin, Patrycja Mizerska – laureatka zeszłorocznego festiwalu NIEMEN NON STOP),
  • sprzedaż przedmiotów przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • pokazy i warsztaty (pokaz ratunkowy Szkoły Policji, Teatr Lalki Tęcza, Rękodzielnia, Salon gier VR „Galaxy”, pokaz pierwszej pomocy i gry animacyjne ZHP, stanowisko informacyjne Zakładu Opieki Zdrowotnej).

Na zakończenie, przy pomocy zimnych ogni, odpalone zostanie światełko do nieba.

Czytaj również: Cykliczne festiwale w Słupsku, na których warto być >>>

Co jeszcze na 27 Finał WOŚP w Słupsku?

Swoje trzy grosze dołożył również zespół Cheerleaders Maxi, stojący na czele sztabu WOŚP w Kobylnicy. Od godziny 17.00 w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy rusza finałowa impreza, w trakcie której przeprowadzone zostanie aukcje m.in. koszulki z autografem Robbiego Williamsa, gadżetów WOŚP, płyt, obrazów, książek, piłki i koszulki z autografami reprezentantów Polski w siatkówce, piłki podpisanej przez zawodników Czarnych Słupsk i wielu innych przedmiotów.  Na zakończenie laserowy pokaz „Światełko do nieba”.

Kwesta w trakcie 27 Finału WOŚP w Słupsku

Oczywiście nie wolno zapominać o najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym elemencie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jakim bez wątpienia jest uliczna kwesta. W dzień finału w godzinach 10.00 – 16.00 na ulicach Słupska pojawią się Wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i serduszkami.

Imprezy i wydarzenia towarzyszące

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy towarzyszą również inne wydarzenia i imprezy, organizowane przez szkoły, stowarzyszenia i ludzi mniej lub bardziej związanych z fundacją. Na bieżąco aktualizowaną listę wydarzeń znaleźć można na stronie słupskiego sztabu na tej stronie >>>

27 Finał WOŚP w Słupsku i aukcja internetowa

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza również do internetowej aukcji z przedmiotami przekazanymi na rzecz WOŚP przez darczyńców. Znaleźć tam można instrumenty, książki, obrazy, biżuterię, płyty CD, pamiątki sportowe z autografami i wiele innych atrakcji. Pełna lista przedmiotów do wylicytowania znajduje się pod tym linkiem >>>

Artykuł powstał dzięki uprzejmości i materiałom przekazanym przez Słupski Ośrodek Kultury – głównego organizatora 27 Finału WOŚP w Słupsku – zajrzyj na ich stronę www >>>

27 Finał WOŚP w Słupsku

O autorze

Komentarze