Atak zimy w Słupsku – uważajcie na drogach

Przyszła wyczekiwana przez część osób zima. Wiele puchu spało zarówno w Ustce, jak i w Słupsku. Drogi w całym mieście są białe i tylko częściowo póki co odśnieżone. Warto zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza wyjeżdżając poza granice administracyjne miasta. Sypiący śnieg ogranicza widoczność, zaś nieodśnieżone drogi powodują wzrost prawdopodobieństwa wpadnięcia w poślizg.

Auto zjechało z jezdni na DK 21

Na DK 21 w drodze na Ustkę doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Auto wpadło do rowu w okolicach skrzyżowania na Włynkowo i Strzelino. Prawdopodobnie kierowca wypadł z drogi w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania lub powodem była zbyt duża prędkość, niedostosowana do panujących warunków drogowych. Na miejscu zdarzenia jest policja oraz karetka, zablokowany jest jeden pas ruchu w stronę Ustki.

Białe drogi w całym mieście

Ciężkie warunki do jazdy panują nie tylko na drogach pozamiejskich, ale również w samym Słupsku. Wiele wskazuje na to, że drogowcom trochę czasu zajmie doprowadzenie ciągów komunikacyjnych do stanu umożliwiającego jazdę bez wysokiego ryzyka wpadnięcia w poślizg. Warto uważać szczególnie na skrzyżowaniach, na których istnieje wysokie prawdopodobieństwo stracenia panowania nad autem przy zbyt dużej prędkości.

Czytaj również: Słupsk Paryżem Północy? >>>

Ma sypać do 4:00 z przerwami

Zgodnie z prognozą pogody, dostępnej na stronie www.meteo.pl, opady śniegu mają utrzymywać się do ok. 4:00 nad ranem. Będzie padało również w nocy z poniedziałku na wtorek, ale już nie tak intensywnie. Wiele wskazuje na to, że tym razem śnieg utrzyma się nieco dłużej, niż do południa następnego dnia. Synoptycy prognozują, że minusowe temperatury mają panować przynajmniej do środy. Będą wykazywały przy tym raczej tendencję spadkową w tym czasie.

Zgodnie z prognozami, we wtorek w najcieplejszym momencie będzie panować będzie temperatura na poziomie -1 stopni, zaś w środę słupki rtęci mogą wskazywać nawet -4 stopnie. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które były spragnione kuligów lub bałwanami. Ze śniegu ucieszą się również dzieci i młodzież szkolna – bitwy na kulki śnieżne czas zacząć!

O autorze

Komentarze