atrakcje dla dzieci w Słupsku

Atrakcje dla dzieci w Słupsku – gdzie ich szukać?

Jakie są atrakcje dla dzieci w Słupsku? Okazuje się, że nasze miasto ma całkiem sporo do zaoferowania naszym pociechom. Miejska oferta trafi w gusta zarówno najmłodszych członków rodziny, jak i tych nieco starszych. Jedno jest natomiast pewne – przy odpowiednim zaplanowaniu całe rodziny z pewnością nie będą się nudzić.

Jakie są atrakcje dla dzieci w Słupsku?

Jeszcze jakiś czas temu mieszkańcy Słupska (również turyści!) mieli poważny problem, jeżeli chcieli zapewnić swoim pociechom jakieś rozrywki. Dzisiaj już nie stanowi to problemu. Poniżej prezentujemy kilka miejsc, które warto odwiedzić z naszymi dziećmi.

Czytaj również: Najlepsze burgery w Słupsku. TOP 3 miejsc >>>

Papugarnia Lora

Niegdyś przy ulicy Szczecińskiej znajdował się Outlet „Vabbi”. Obecnie w tym samym budynku znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Słupsku. Odwiedziny w papugarni Lora są niepowtarzalną okazją do obejrzenia najciekawszych papug. Nie może zabraknąć chyba najbardziej znanego gatunku – ary, kojarzonej głównie z pirackimi opowieściami. Jeżeli tylko nasze pociechy lubią i nie boją się obcować z żywymi zwierzętami – jest to miejsce godne polecenia!

Odwiedź stronę na Facebook’u >>>

Pracownia ceramiczna „Rękodzielnia”

Atrakcje dla dzieci w Słupsku to również miejsca, w których czas mogą spędzić całe rodziny. W pracowni ceramicznej „Rękodzielnia” kilka razy w tygodniu organizowane są zajęcia ceramiczne dla różnych grup wiekowych. W ich trakcie uczestnicy mają okazję nauczyć się ręcznego formowania gliny z wykorzystaniem najróżniejszych technik. Jest to nie tylko kształtowanie umiejętności manualnych, ale przede wszystkim możliwość rozwijania takich cech, jak: wrażliwość estetyczna, kreatywność czy wytrwałość.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami Pracowni Ceramicznej >>>

Ceramikarnia

Pozostając przy kwestii związanej z pracami w ceramice, warto wspomnieć o Ceramikarni. Organizowane są tam zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, w tym również dla dzieci i młodzieży. Kreatywny sposób spędzenia wolnego czasu oferowany jest także dla całych rodzin – rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mieli okazję wspólnie nauczyć się wyrabiania przedmiotów z gliny.

Dowiedz się więcej o Ceramikarni >>>

Leśny Kot

Jest to miejsce, które mieści się w budynku dobrze znanym mieszkańcom Słupska. Przez długi czas obiekt był zarządzany przez lokalną uczelnię, aż w końcu trafił w prywatne ręce. Nowi właściciele postanowili uczynić w nim jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Słupsku, ale nie tylko dla nich. Najmłodszym dzieciom z pewnością spodoba się Labirynt Czarownic, otwarty w 2015 roku. Leśny Kot oferuje również możliwość obcowania z żywymi ptakami – zarówno tymi pospolitymi, jak kogut czy kura, jak i takimi, których nie można spotkać w naszym kraju na co dzień.

Atrakcje dla dzieci w Leśnym Kocie

Poza ptakami, w Leśnym Kocie znajduje się również zwierzyniec, w którym mieszkają takie zwierzęta, jak m.in. konie. Otwarto również fikolandię, która przypadnie do gustu małym urwisom uwielbiającym skakać w dmuchanych zamkach. W sezonie letnim z kolei nie lada atrakcją będzie możliwość przejażdżki tramwajem konnym spod stadionu 650-lecia w kierunku Leśnego Kota.

Czytaj również: Gdzie zjeść w Słupsku? >>>

Park linowy i Pump Truck

Miejsce to słynie jednak najbardziej z parku linowego. Jest to oferta dedykowana nieco starszym, głównie ze względu na fakt, że wymagana jest odpowiednia sprawność fizyczna. Jak czytamy na stronie Leśnego Kota, oferowany przez nich park linowy należy do największych w Polsce. Znajduje się w nim ponad 130 atrakcji, zaś najdłuższy system linowy wynosi 639 metrów, a najkrótszy 109 metrów. Warto pamiętać, że dzieci muszą dysponować pisemną zgodą rodziców, by móc korzystać z parku linowego.

Dowiedz się więcej na stronie Leśnego Kota >>>

Miki Club

Nie jest to typowa atrakcja dla dzieci w Słupsku. Niemniej to chyba jedyna placówka w naszym mieście, w której oferowana jest całodobowa opieka nad pociechami w wieku od 3 do 8 lat. Jest to doskonała oferta dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swoich dzieci, a chcieliby raz na jakiś czas wyjść chociażby na kawę. Cena jest równie atrakcyjna , co oferta i wynosi 11 zł za godzinę wytchnienia.

Dowiedz się więcej na fanpage’u Miki Club >>>

Kreatywny Urwis

W CH Podkowa znajduje się miejsce, w którym dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni. Prowadzone są tam warsztaty kreatywne, w tym m.in. tworzenie własnych slime’ów, czy ozdób choinkowych z zimnej porcelany. Miejsce działa całkiem prężnie, dzięki czemu można wybierać w najróżniejszych wydarzeniach, które organizowane są dosyć często.

Dowiedz się więcej na fanpage’u Kreatywnego Urwisa >>>

Coolturka

Gdzie dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o najnowszych technologiach? Coolturka oferuje m.in. dostęp do pracowni nowoczesnych technologii, w której odbywają się takie zajęcia, jak np.: robotyka przedszkolakaprojektowanie CAD oraz 3D czy chociażby programowanie w Minecraft. Oferta jest naprawdę szeroka i dostosowana do każdej grupy wiekowej. Nawet dorośli znajdą coś dla siebie.

Dowiedz się więcej na ten temat >>>

Teatr Władca Lalek

Warsztaty aktorskie dla najmłodszych? Takie atrakcje dla dzieci w Słupsku również znajdziemy. Teatr Władca Lalek oferuje możliwość zapisania na naukę sztuki teatralnej pociechy w wieku od 5 do 8 lat. Jest to również instytucja kulturalna, który funkcjonuje na zasadzie objazdowego teatru dla dzieci. Chociaż teatr został założony już w 1997 roku, to wciąż pozostaje stosunkowo nieznany w naszym mieście.

Dowiedz się więcej o Teatrze >>>

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci w Słupsku?

Z całą pewnością powyżej wymienione atrakcje dla dzieci w Słupsku nie wyczerpują tematu. Znajac specyfikę naszego miasta, znajdzie się jeszcze kilka miejsc o których po prostu do tej pory nie słyszeliśmy. Może zechcecie nas o nich poinformować? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze