Ciekawe miejsca w Słupsku

Ciekawe miejsca w Słupsku, o których nie wiesz

Są atrakcje te bardzo znane i te mniej popularne, aczkolwiek godne uwagi. Niektóre są atrakcyjne dla turystów, inne wręcz przeciwnie – wyłącznie dla mieszkańców. Różnią się od siebie nie tylko specyfiką, ale również przeznaczeniem. Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca w Słupsku, o których prawdopodobnie nie wiesz.

Ciekawe miejsca w Słupsku

Warto wiedzieć, że istnieją ciekawe miejsca w Słupsku, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. A szkoda, bo mają naprawdę sporo do zaoferowania. Umożliwiają np. spędzenie wolnego czasu na majsterkowaniu lub zapewnią kreatywne spędzanie czasu wolnego całym rodzinom przy wyrabianiu przedmiotów z gliny.

Czytaj również: Atrakcje dla dzieci w Słupsku – gdzie ich szukać? >>>

Męska Szopa

Jest to przykład jedngo z tych ciekawych miejsc w Słupsku, które warto znać, jednak są mało popularne. Męska Szopa to projekt zainicjowany oraz prowadzony przez słupską Fundację Indygo w partnerstwie ze szwdzkimi sieciami sklepów Jula. Umożliwia nam odnalezienie pasji do majsterkowania, ponadto oferuje możliwość spędzenia czasu wolnego w sposób niezwykle kreatywny. Trudno sobie wyobrazić lepszego miejsca, w którym można utrwalać więzi pomiędzy ojcem, a synem.

Dowiedz się więcej na stronie Męskiej Szopy >>>

Kawiarnia Antrakt

Ciekawe miejsca w Słupsku to również kawiarnie, w których tętni artystyczne życie. Biorąc pod uwagę popularność na portalu Facebook, kawiarnia Antrakt jest nieco bardziej rozpoznawalnym miejscem, niż Męska Szopa. Usytuowana z dala od tradycyjnego centrum miasta oferuje nie tylko pyszną kawę, ale przede wszystkim ofertę kulturalną. Odbywają się tam bardzo ciekawe koncerty, a także spotkania z artystami – zarówno tymi lokalnymi, jak i krajowymi.

Warto śledzić ich fanpage, by być na bieżąco z wydarzeniami >>>

Ceramikarnia

Jedno z dwóch miejsc w Słupsku, w którym można nauczyć się rzemiosła wyrabiania przedmiotów z gliny. Ceramikarnia jest prywatnym przedsięwzięciem, powstałym w wyniku realizacji projektu „Firma po 45. roku życia”. Można skorzystać z oferty zajęć dla dziecizajęć dla dorosłychzajęć grupowychzajęć rodzinnych, a także zajęć organizowanych wg potrzeb.

Dowiedz się więcej o Ceramikarni >>>

Paintball

Czy wiedzieliście, że w Słupsku mamy dostęp do paintballa? Z takiej oferty skorzystamy przy ul. Portowej 17. Firma powstała już w 2010 roku i umożliwia rozrywkę na polu o wymiarach 100 na 60 metrów. Każdy z graczy otrzymuje niezbędny ekwipunek, który umożliwi mu stoczenie bitwy ze znajomymi. Przy czym w rozrywce może uczestniczyć nawet 30 osób jednocześnie.

Dowiedz się więcej o jedynym paintballu w Słupsk >>>

Galeria Sztuki Ludowej

Ciekawe miejsca w Słupsku to również wystawy prac lokalnych artystów. Galeria Sztuki Ludowej znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Szarych Szeregów 14. Co możemy tam zobaczyć? Chociażby rzeźby naszego lokalnego artysty Zenona Frąckiewicza, który pełni również nadzór artystyczny nad funkcjonowaniem tego miejsca. Swoją drogą – wiecie, że jego autorstwa są ornamenty znajdujące się w kościele przy ul. Leśnej?

Zobacz oficjalny fanpage Galerii Sztuki Ludowej >>>

Co jeszcze warto zobaczyć?

Jakie jeszcze ciekawe miejsca w Słupsku Waszym zdaniem warto zobaczyć? Może macie jakieś swoje typy również dotyczące najciekawszych plenerów fotograficznych? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze