Cykliczne festiwale w Słupsku

Cykliczne festiwale w Słupsku

SALWA, Festiwal Pianistyki Polskiej, Festiwal Młodych Talentów – Niemen Non Stop… Jakie cykliczne festiwale w Słupsku odbywają się każdego roku? Wbrew pozorom lista jest naprawdę pokaźna. Opisaliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych. Na końcu publikujemy listę wydarzeń, które są organizowane każdego roku. Zestawienie nie jest jednak pełne – dajcie znać, co pominęliśmy na redakcja@nowyslupsk.pl!

SALWA

Cykliczne festiwale w Słupsku to m.in. organizowana od 2015 roku SALWA. Corocznie odbywa się na deptaku przy ul. Wojska Polskiego i cieszy się rosnącą popularnością. Wymienić należy, że istnieje kilku organizatorów tego wydarzenia: Fundacja Indygo, Słupski Ośrodek Kultury, Grupa Animacyjna Salvador oraz Makrofon. Jest to zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Słupsk. Program imprezy jest bardzo atrakcyjny – w przeszłości w jej ramach odbył się m.in. Słupski Festiwal Pizzy. Corocznie na deptaku wystawiają się również liczni uczestnicy, w tym m.in. Akademia Pomorska, a także słupscy przedsiębiorcy.

Festiwal Pianistyki Polskiej

Cykliczne festiwale w Słupsku to nie tylko dobra zabawa. To również możliwość uczestnictwa w kulturze. Festiwal Pianistyki Polskiej to wydarzenie o ogólnopolskiej randze, które jest organizowane przez Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Ma również bogatą tradycję – pierwsza edycja odbyła się w dniach 7 – 17 września 1967 roku! Jest to to jedyna tego rodzaju impreza muzyczna w Polsce, gdzie swój kunszt wykonawczy prezentują najwybitniejsi polscy pianiści z kraju i z zagranicy.

Konfrontacje Sztuki Kobiecej

Do cyklicznych festiwali w Słupsku należy zaliczyć również przegląd teatralno-muzyczny Konfrontacje Sztuki Kobiecej. Wydarzenie organizowane jest od 1996 roku przez Państwową Orkiestrę Kameralną oraz Teatr Impresjonistyczny w Słupsku. W 2001 roku do organizatorów dołączyło również Stowarzyszenie Kulturalne Pegaz. Założeniem przeglądu jest prezentowanie młodych i utalentowanych artystek, niemniej w przeszłości występowały również znane osobistości, takie jak m.in.: Kayah, Agnieszka Chylińska, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz i wiele więcej.

Czytaj również: Organizacje pozarządowe w Słupsku >>>

Jesienny Przeciąg Gitarowy

W październiku 2018 roku odbyła się już 14. edycja Jesiennego Przeciągu Gitarowego. Ciekawostką jest fakt, że wydarzenie to odbywa się w wielu miejscach. Podczas zeszłorocznej edycji muzyków gościła Kawiarnia Antrakt, klub DomÓwka, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupski Ośrodek Kultury, a nawet… Słupski Inkubator Technologiczny. Repertuar zmienia się w każdej edycji, niezmienne pozostaje jednak jedno – wspólnym mianownikiem wszystkich artystów jest gitara.

Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „MARINA”

Słupsk leży bardzo blisko morza. Nie może więc zabraknąć w tym zestawieniu Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „MARINA. W listopadzie ubiegłego roku odbyła się już piąta edycja tego wydarzenia. Jak czytamy w regulaminie – jednym z celów jest „propagowanie tradycji morskiej w piosence”, a także m.in. „rozwijanie zainteresowań muzycznych młodego pokolenia” (więcej TUTAJ). Ten cykliczny festiwal organizowany jest przez Ligę Morską i Rzeczną w Słupsku i dedykowany jest młodzieży szkolnej. Wykonawcy oceniani są w kategoriach: klasy I-IV, V-VIII oraz gimnazjum.

Sam na scenie

Cykliczne festiwale w Słupsku mają bogatą tradycję. Wskazuje na to chociażby fakt, że już od 15 lat organizowany jest Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora, zwany również „Sam na scenie”. Organizatorem wydarzenia jest Słupski Ośrodek Kultury, zaś Honorowym Patronatem ostatniej edycji byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Słupska oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku. Dowiedz się więcej >>>

Cykliczne festiwale w Słupsku

 • Jarmark Gryfitów,
 • Juwenalia Akademii Pomorskiej,
 • Święto Ryby w Słupsku,
 • Festiwal Młodych Talentów – Niemen Non Stop,
 • Festiwal Muzyki Organowej i Teatralnej,
 • Festiwal Pianistyki Polskiej,
 • Komeda Jazz Festival,
 • Witkacy pod strzechy,
 • Słupska Wiosna Literacka,
 • Konfrontacje Sztuki Kobiecej,
 • SALWA Festiwal,
 • Jesienny Przeciąg Gitarowy,
 • Festiwal Historyczny,
 • Watch Docs,
 • Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”.

Powyższe zestawienie nie jest pełne.
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?

 

Napisz do nas: redakcja@nowyslupsk.pl

O autorze

Komentarze