Zmarł Andrzej Obecny

Czarny Poniedziałek. Zmarł Andrzej Obecny

Dzień 14. stycznia można określić jako Czarny Poniedziałek. Z wydarzeń ogólnopolskich należy wymienić: śmierć Pawła Adamowicza po makabrycznym morderstwie, a także rezygnację Jurka Owsiaka z dalszego pełnienia funkcji prezesa WOŚPu. Dodatkowo niedawno dowiedzieliśmy się o śmierci Andrzeja Obecnego, pełniącego ostatnio funkcję radnego w Radzie Miasta Słupska.

Zmarł Andrzej Obecny

Andrzej Obecny został wybrany w ubiegłorocznych wyborach do Rady Miasta na drugą kadencję z rzędu. Zarówno w 2014 roku, jak i 2018 roku startował z list KWW Roberta Biedronia. Prywatnie był emerytem, co nie przeszkadzało mu w aktywnym prowadzeniu Agencji Reklamowo-Wydawniczej „Moje Miasto”. W poprzedniej i obecnej kadencji pełnił ponadto funkcje: członka Komisji Gospodarki Komunalnej, członka Komisji Porządku Publicznego i Planowania Przestrzennego oraz członka Komisji Statutowej.

Był również wiceprezydentem

Andrzej Obecny w słupskiej przestrzeni publicznej funkcjonował od wielu lat. Poza dwiema kadencjami radnego pełnił również funkcję wiceprezydenta Słupska. Był znany również ze swojej działalności społecznej, m.in. z faktu organizowania cyklicznych protestów pod słupskim szpitalem w 2016 roku. Zbierał również podpisy pod petycją, w której domagał się powstania porodówki w Słupsku oraz zawarcia porozumienia z 12 chirurgami, którzy się zwolnili bądź zostali zwolnieni z pracy, co praktycznie sparaliżowało działalność całego oddziału w 2016 roku.

Zmagał się z chorobą

Oficjalnym powodem śmierci jest choroba, z którą zmagał się radny. Zmarł Andrzej Obecny w wieku 66 lat. Wyrazy smutku wyraził Robert Biedroń na swoim profilu na Twitterze słowami: „Przed chwilą zmarł Andrzej Obecny, były wiceprezydent Słupska, szef mojego klubu radnych, mój mentor i przyjaciel. Stracić dwóch kolegów jednego dnia to ciężka sprawa. Niech pamięć o nich trwa wiecznie! Żegnajcie Pawle i Andrzeju…”

Informacja potwierdzona przez prezydenta Słupska

Informację o tym, że zmarł Andrzej Obecny potwierdziła Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska. O sprawie jako pierwszy poinformował Przemysław Woś ze słupskiego oddziału Radia Gdańsk. Przekazujemy rodzinie i najbliższym głębokie wyrazy współczucia. Dzisiejszy dzień zostanie przez redakcję Nowego Słupska zapamiętany jako Czarny Poniedziałek.

O autorze

Komentarze