Ekologiczne technologie w silnikach Deutz.

Ekologiczne technologie w silnikach Deutz

Świat wciąż się zmienia, a wraz z nim technologie. To, co nurtuje nie tylko środowisko ekologów to wymagania dotyczące emisji. Aby im sprostać, technologie Deutz zostały dopracowane w ten sposób, by zapewnić najwyższą jakość swoich silników, a równocześnie zadbać o ich proekologiczny charakter.

Technologie Deutz – nowoczesne rozwiązania proekologiczne

Technologie Deutz są opracowywane w ten sposób, by już teraz dopasować się do przyszłych realiów. A tym, co nurtuje nas ostatnio najbardziej, są coraz bardziej restrykcyjne wymagania odnośnie emisji spalin. Aby im sprostać, już obecnie produkowane silniki Deutz są tworzone w taki sposób, by spełniać nie tylko obecne, ale i przyszłe normy w zakresie ekologii.

Silniki Deutz są wyposażone w układy oczyszczania spalin oraz w mechanizmy pozwalające efektywnie redukować CO2. Oczyszczanie spalin oraz poszczególne komponenty danego silnika są dostosowane do niego w zależności od sposobu zastosowania i mocy. Poprzez skrupulatną optymalizację zarządzania temperaturą czy też chłodzenia, Deutz może osiągnąć stałą wydajność silnika przy równocześnie niskim zużyciu paliwa. To oznacza większe korzyści dla klientów korzystających z tych rozwiązań oraz zmniejszenie emisji gazów z korzyścią dla środowiska. Sprawdź dostępne rozwiązania u dystrybutora Deutz www.bthfast.pl.

Proekologiczne paliwa w silnikach Deutz

Jednym z istotnych zagadnień proekologicznych prowadzących do redukcji emisji dwutlenku węgla jest zastąpienie paliw opartych na ropie biopaliwami. Istnieje wiele korzyści ze stosowania takiego rozwiązania. Paliwa wytwarzane z surowców organicznych umożliwiają istnienie zamkniętego cyklu CO2, ponieważ rośliny, które stanowią podstawę takiego paliwa, w trakcie wzrostu wydobywają dwutlenek węgla z powietrza. Stąd też biopaliwa w dużej mierze kompensują efekt cieplarniany, który wynika ze spalania CO2 w tradycyjnych silnikach, w których nie są używane biopaliwa.

Deutz może poszczycić się rozwojem natural Fuel Engine, czyli silnika wysokoprężnego, którego działanie może być w 100% oparte o wykorzystanie oleju rzepakowego. Tym samym w dziedzinie paliw biogenicznych Deutz rozwija się prężnie i zajmuje wiodącą pozycję, a równocześnie wspiera dalszy rozwój, wierząc w jej efektywność i przydatność.

Z drugiej strony są paliwa oparte na gazie. Głównym składnikiem gazu ziemnego jest metan, którego sposób spalania i niższa emisja CO2 w porównaniu z silnikami Diesla o porównywalnej mocy czyni to rozwiązanie bardziej ekologicznym. Stąd też w ostatnich latach gaz ziemny jest coraz częściej wykorzystywany w silnikach spalinowych.

Czym dokładnie są paliwa ekologiczne?

Paliwa ekologiczne różnią się od standardowych odpowiedników sposobem ich pozyskiwania. Wśród nich można znaleźć również e-benzynę, e-diesel czy też e-gaz. Paliwa ekologiczne bywają często nazywane neutralnymi. To oznacza stosunek w zakresie dwutlenku węgla. Podczas gdy w przypadku tradycyjnych paliw dwutlenek węgla wraz ze spalinami trafia do środowiska, w przypadku e-paliw spaliny są znacznie czystsze niż w tradycyjnej wersji.

E-benzyna zamiast ropy naftowej potrzebuje do produkcji izooktanu w stanie płynnym. Dużym atutem e-benzyny jest jej czystość, nie zawiera bowiem ani siarki, ani benzenu. Sam proces spalania jest również bardzo czysty, a wydajność silników zasilanych e-benzyną może być nawet wyższy niż tradycyjnych. Coraz bardziej popularny jest także e-diesel. Do jego powstania niezbędna jest woda, dwutlenek węgla oraz prąd. Paliwo to cechuje się wysoką liczbą cetanową, a przy tym nie zawiera związków siarki o wysokiej szkodliwości. I wreszcie e-gaz. Do jego produkcji potrzebna jest woda oraz prąd. W wyniku jego powstania powstają wyłącznie nieszkodliwe substancje takie jak tlen czy też woda.

O autorze

Komentarze