fotografia ślubna

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – co warto wiedzieć?

Sesja narzeczeńska to bardzo popularny sposób na oswojenie się z fotografem i aparatem. Mnóstwo par zadaje sobie jednak pytanie, czy warto się na nią zdecydować. Czy poświęcanie swojego czasu i dodatkowych pieniędzy ma w tym przypadku sens? Oczywiście, że tak! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej – do czego można je wykorzystać?

Narzeczeństwo to wyjątkowy okres w życiu każdej pary i z pewnością warto uwiecznić ten okres na fotografiach. Zdjęcia z takiej sesji mogą także stanowić próbę generalną przed sesją w dniu ślubu. Sprawdzą się również jako tło do ślubnej papeterii. Można je przecież wykorzystać projektując autorskie zaproszenia, winietki, a nawet bileciki z podziękowaniami dla weselnych gości.

Sesja narzeczeńska pozwala również lepiej poznać fotografa oraz jego styl pracy. Osoby mające trudności z pozowaniem, mogą w ten sposób oswoić się z obiektywem, dzięki czemu fotografia ślubna (sprawdź https://www.marcinorzolek.pl/) wypadnie swobodnie i bez widocznych oznak stresu.

Sesja narzeczeńska czy sesja ślubna?

Sesja narzeczeńska ma ogromną przewagę nad sesją ślubną. Tak przynajmniej uważają profesjonalni fotografowie. Choć każda suknia ślubna podczas sesji prezentuje się wspaniale, bardzo ogranicza ruchu Panny Młodej. Najczęściej powodem tego jest strach przed zniszczeniem kreacji. Ciężko jest się też wspinać po drabinie, skakać po piachu czy wchodzić na skały jeśli nieustannie trzeba uważać, aby się nie pobrudzić. Właśnie dlatego fotografia ślubna rządzi się zupełnie innymi prawami niż sesja typowo narzeczeńska. Dlaczego? Otóż tę druga można wykonać na przykład na dachu budynku, na szczycie wzniesienia czy nawet w jeziorze. W tym przypadku nie obowiązują żadne ograniczenia.

Najlepsze pomysły na sesję narzeczeńską

W zależności od kreatywności własnej i fotografa można je mnożyć w nieskończoność. Można Co zatem uwielbiają przyszli nowożeńcy? Najpopularniejsze punkty to miejsca dla nich ważne lub takie, w których po prostu uwielbiają spędzać czas. Jeśli nic nie przychodzi nam do głowy, warto także poprosić o pomoc fotografa lub zdecydować się na coś zupełnie.

Kiedy warto zrobić sesję narzeczeńską?

Najlepsza pora na sesję zdjęciową to zdaniem wielu fotografów – złota godzina. Bez znaczenia jest fakt czy jest to fotografia ślubna, czy też klasyczna sesja narzeczeńska. Godzina przed wschodem i jego zachodem to najlepsza gwarancja idealnego światła, i magicznego klimatu uchwyconego w kadrze.

Co założyć na sesję narzeczeńską?

Podstawa to przede wszystkim wygodne ubranie, bo przyszli małżonkowie muszą czuć się dobrze i swobodnie. Najlepiej jest gdy stylizacje do siebie pasują zarówno kolorystycznie, jak i pod względem stylu. Muszą także dobrze komponować się z miejscem, w którym odbędzie się sesja. A czego nie warto robić? Na pewno nie trzeba się ograniczać tylko do jednej stylizacji. Jeśli macie tylko odpowiednio dużo czasu, zabierzcie na sesję dodatkowy zestaw ubrań i dajcie się ponieść fantazji.

O autorze

Komentarze