Gdzie zjeść pizzę w Słupsku

Gdzie zjeść pizzę w Słupsku?

Gdzie zjeść pizzę w Słupsku? Nasze miasto posiada wiele lokali, w których to danie jest oferowane. Funkcjonuje tu ponadto najstarsza pizzeria w Polsce, chociaż część osób zapewne by polemizowała, czy specjał oferowany przez „Poranek” można nazwać pizzą. Poniżej krótki przegląd najciekawszych – naszym zdaniem – miejsc.

Gdzie zjeść pizzę w Słupsku?

Słupskowi można wiele zarzucić, ale na pewno nie brak pizzerii. Część z lokali specjalizujących się w serwowaniu tego dania stoi na naprawdę dobrym poziomie. Miłośnicy pizzy mają w czym wybierać – zarówno ci, którzy uwielbiają typowo włoskie placki, jak i amatorzy ich bardziej „polskiej” odmiany. Zatem gdzie zjeść w Słupsku pizzę?

Włoska pizza w Słupsku

Miłośnicy typowo włoskiej pizzy mają w Słupsku w zasadzie cztery miejsca do wyboru. Zdecydowanie najlepsza serwowana jest w Casa Italia przy ul. Stary Rynek 6. Pizza w tym miejscu jest cienka, jak przystało na włoskie wypieki. Ciekawe menu ma również Pizzeria Maranello przy ul. Sygietyńskiego 4. Warto skusić się szczególnie na pozycję „Będzie piekło” przy czym pikanteria nie figuruje wyłącznie w nazwie.

Czytaj również: Najlepsze desery w Słupsku >>> 

Swojego czasu typowo włoską pizzę mogliśmy zjeść również w Ferro Di Cavallo, niemniej nie wiemy jak obecnie z „włoskością” tego dania. Na pizzę warto udać się również do Pizza Pazza przy ul. Kopernika 39. Menu jest ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie w tym lokalu.

Najstarsza pizza w Polsce

Być może nazwa „pizza” w odniesieniu do dania serwowanego w „Poranku” jest nieco na wyrost. Niemniej przez bardzo długi czas był to jedyny lokal, w którym mogliśmy skosztować pizzy w Słupsku. W rzeczywistości jest to placek wyrabiany na drożdżach z dużą ilością składników. Po raz pierwszy pojawił się w ofercie już w połowie lat 70′ i serwowana jest do dnia dzisiejszego. Również macie do niej sentyment?

Gdzie jeszcze?

Całkiem przyzwoitą pizzę serwują również w Majestic, ale jest to propozycja dla amatorów polskiej jej odmiany. Dużą popularnością cieszą się również Pod Kasztanem oraz Tutto. Osoby lubiące zarówno dobrze zjeść, jak i uraczyć się dobrym alkoholem, powinny zajść do William Wallace. Z kolei Pinokio jest drugą najstarszą pizzerią w Słupsku, chociaż pierwotnie znajdowała się w „starej Podkowie”. Dobrymi opiniami cieszy się także Chata Macochy oraz Presto.

Czytaj również: Ciekawe miejsca w Słupsku, o których nie wiesz >>>

Gdzie zjeść pizzę w Słupsku?

Zdajemy sobie sprawę, że powyższe lokale to nie jedyne miejsca. W rzeczywistości odpowiedź na pytanie „Gdzie zjeść pizzę w Słupsku?” nie jest jednoznaczna. Zwłaszcza, że gust jest sprawą indywidualną. A Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze