I-bieg-fundacji-adasia

I BIEG Fundacji Adasia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych

Pomaganie jest najwspanialszym, co człowiek może dać drugiemu człowiekowi – wiedzą o tym doskonale organizatorzy I Biegu Fundacji Adasia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych. Dlatego w tym roku zapraszają Was na wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu możecie pomóc potrzebującym dzieciom poprzez aktywność fizyczną. Bieg rozpocznie się 26. maja o godzinie 11:00 w Lasku Północnym.

Zapisy

I Bieg Fundacji Adasia na rzecz dzieci niepełnosprawnych rozpocznie się 26. maja (niedziela) o godzinie 11:00 w Lasku Północnym. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział na miejscu w dniu zawodów, zaś rejestracja rozpoczyna się o 9:30 i kończy o 10:30. Koszt to niecałe 35 zł. Każda startująca osoba otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę oraz upominki. Dzień zawodów to również Dzień Mamy, dlatego przewidziano atrakcje dla całych rodzin!

Fundacja Adasia – czym się zajmują?

Sama nazwa Fundacji Adasia pochodzi od małego chłopca, który był synem współpracowników i partnerów założycieli organizacji. Adaś od początku był nieformalnym patronem. Założyciele Fundacji już wiele lat temu nieśmiało planowali uruchomić nowoczesny i doskonale wyposażony ośrodek terapeutyczny. Impulsem do działania były narodziny Adasia, który – jak się okazało po pierwszych badaniach – okazał się być bardzo ciężko chorym chłopcem.

Ostatecznie przychodzi 2010 rok i powstaje Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne „Dać Skrzydła”. Obiekt posiada wszystko co potrzebne, by zapewnić Adasiowi i innym dzieciom z niepełnosprawnościami możliwość przechodzenia terapii i rehabilitacji na najwyższym poziomie. Mały patron odszedł w 2017 roku, jednak założyciele Fundacji Adasia stwierdzili, że niesienie dobra zapoczątkowane chorobą chłopca musi trwać dalej.

Centrum Diagntostyczno-Terapeutyczne „Dać Skrzydła”

Sam obiekt mieści się w Słupsku przy ulicy Orląt Lwowskich 7a/1. Jest to zespół gabinetów specjalistycznych, w których pomoc znajdą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Oferta ośrodka jest niezwykle szeroka i obejmuje takie zajęcia, jak m.in.: terapie logopedyczne, fizjoterapia dla dzieci, zajęcia psychologiczne dla dzieci i dorosłych, dogoterapię, zajęcia z oligofrenopedagogiem i wiele innych. Więcej szczegółów po kontakcie z ośrodkiem pod tym linkiem.

Partnerzy wydarzenia

Przy organizacji pomagają nam:
– Aleksandra Borusińska
– Odważmy się
– M-derm
– Kwiaciarnia „Natalia”
– MIlkshake Bar
– MasterDiet
– Leann
– Decathlon
– Unison – opakowania
– SOSIR Słupsk
– Patronat Społeczny Stowarzyszenie Sędziów Polskich – IUSTITIA- Oddział w Słupsku
– Asanek Animator
– Bartosz Giecewicz i DomÓwka
– AML Słupsk
– Ewa Piotr Owczarek
– Grzegorz Załupka – oprawa medyczna

O autorze

Komentarze