Ford Mustang - import z USA.

Import aut z USA – dlaczego samochody ze Stanów cieszą się dużym powodzeniem?

Epicka muzyka i bohater odjeżdżający szeroką drogą w stronę zachodzącego słońca – tak kończy się wiele kultowych filmów. A czym odjeżdża bohater? No właśnie! Na pewno jednym z wielu charakterystycznych modeli samochodów wyprodukowanych w Stanach. Tobie też marzy się jedyna w swoim rodzaju, oryginalna maszyna? Powinien zainteresować Cię więc import aut z USA. Na czym polega i dlaczego jest popularnym rozwiązaniem wśród polskich miłośników motoryzacji? Przeczytaj w tym artykule.

Auto ze Stanów – spełnianie marzeń o wyjątkowym wozie

Duże, wygodne, wyposażone w potężne silniki, wyróżniające się stylistyką – takie są auta, które ze Stanów importują Polacy. Warto jednak nadmienić, że wśród nich są nie tylko amerykańskie marki. Co ciekawe, importowi z USA nie zaszkodziła nawet pandemia koronawirusa.

Chętnie ze Stanów sprowadzany jest chociażby Ford Mustang, czyli prawdziwa legenda motoryzacji. Samochód ten kojarzy się z siłą i wolnością, jest więc na wskroś amerykański.

Import aut z USA – zalety

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego coraz więcej osób chce importować samochód spoza granic naszego kraju, wyjaśnień tej sytuacji jest sporo. Przede wszystkim poszukuje się jakości, którą trudno znaleźć u dilerów w Polsce. Auta ze Stanów potrafią też zaspokoić szczególne gusta i są odpowiedzią na nietypowe potrzeby. Zaletą importu aut jest także oszczędność. Ta informacja nieraz wzbudza zdziwienie. Jak to? Sprowadzenie auta zza oceanu ma przynieść oszczędności? Wiele osób obawia się (zupełnie niesłusznie), że import aut z USA to ogromne, dodatkowe koszty, a całe przedsięwzięcie nie jest warte zachodu. To błąd!

Jak więc to działa? Dlaczego w ogóle opłaca się sprowadzać pojazd? Przede wszystkim na bezpiecznych aukcjach w Stanach można znaleźć niezwykłe motoryzacyjne perełki i okazje. Jest to możliwe ze względu na wyższy standard życia w USA i związaną z nim wyższą rotację samochodów. W efekcie na sprzedaż wystawiane są kilkuletnie auta w świetnym stanie i atrakcyjnych cenach – atrakcyjniejszych niż w Europie.

Oszczędność to jedno, ale na sprowadzanym aucie można także sporo zarobić. W USA jest dużo większe prawdopodobieństwo znalezienia prawdziwie unikatowego samochodu, który ze względu na swoją niepowtarzalność szybko zyska na wartości.

Wspomnieliśmy już o oszczędności, ale nie możemy nie rozwinąć informacji dotyczących wyższej jakości aut ze Stanów. O co chodzi? Tutaj można wskazać dwie podstawowe przyczyny, dlaczego kupując samochód z USA, zyskujesz lepszą jakość. Przede wszystkim, samochody na rynku amerykańskim są lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki w Europie. Wynika to z wyższych oczekiwań Amerykanów w stosunku do nowego, kupowanego pojazdu. Kupujący za oceanem nie szukają oszczędności, więc producenci samochodów wyposażają je w optymalne komponenty. Drugim powodem, dla którego auta z Ameryki są lepszej jakości, jest lepszy stan dróg, na jakich są użytkowane. Tym samym używane samochody sprowadzane ze Stanów są w lepszym stanie niż te, które sprzedaje się w Europie.

Czym zajmuje się importer aut z USA?

Import aut z USA jest opłacalny pod warunkiem, że współpracujesz z rzetelnym i sprawdzonym dealerem. Importem aut z USA zajmuje się np. https://samochody-z-ameryki.pl/. Powierzając specjalistom sprowadzenie wymarzonego samochodu, możesz mieć pewność, że zajmą się oni wszystkimi formalnościami i zdejmą z Twojej głowy wszystkie kłopotliwe sprawy związane z całym procesem.

Jak wygląda współpraca z importerem? Może zacząć się już na etapie poszukiwania samochodu. Następnie wybrany pojazd jest sprawdzany i weryfikowany między innymi pod kątem historii wypadkowej. Kolejny krok to ustalenie budżetu, jaki kupujący może przeznaczyć na wymarzony wóz. Importer bierze udział w licytacji lub dokonywany jest zakup z pominięciem licytacji (jeżeli jest taka możliwość). Przed rozpoczęciem licytacji przygotowywana i podpisywana jest umowa. Po udanym zakupie pora wpłacić pieniądze. Czasem importer na życzenie klienta pomaga mu założyć konto walutowe. Ostatnie etapy importu aut z USA to oczywiście transport, odbiór auta i pobranie prowizji przez importera.

O autorze

Komentarze