Jak odstraszyć gryzonie.

Jak skutecznie odstraszać gryzonie?

Myszy, nornice i inne ogrodowe gryzonie, choć nie wielkie potrafią sporo narozrabiać. Szkody mogą poczynić w ogrodzie, szklarni, nawet garażu samochodowym. To, je należy obwiniać za wyjedzone cebulki, korytarze wydrążone w skalniaku, podkopane korzenie, czy przegryzione kable w aucie. Niestety to nie jedyne szkody, jakie mogą wyrządzić. Myszy i szczury stwarzają również zagrożenie dla człowieka – są nosicielami wielu groźnych chorób takich jak dżuma, bruceloz czy leptospiroza. Jak więc skutecznie odstraszyć ogrodowe szkodniki?

Odstraszacz ultradźwiękowy na kuny i łasice – prosty sposób na gryzonie

W Internecie nie brakuje rozmaitych sposobów radzących jak pozbyć się gryzoni – szczurów, myszy czy nornic. Jedni radzą zakupić kota, inni rozsypać zioła, jeszcze inni zastosować trutki. W praktyce okazuje się jednak, że każdy z tych sposobów ma swoje wady. Są mało skuteczne lub niebezpieczne dla domowych pupili i dzieci. Dlatego, jeśli chce się pozbyć problemu gryzoni raz na zawsze, a przy tym chronić domowników warto postawić na takie rozwiązania jak odstraszacze ultradźwiękowe. Sprawdzą się one zarówno w przypadku mysz, jak i kun, łasic i szczurów.

Odstraszacze są niewielkimi urządzeniami, które można zamontować w piwnicy, garażu, domku letniskowym, na strychu itp. Instalacja tego typu sprzętu nie jest trudna- wystarczy włożyć go do gniazdka elektrycznego. Po podłączeniu zapali się kolorowa dioda sygnalizująca, że odstraszacz działa. Aby był on skuteczny, nie może być zasłaniany przez inne przedmioty.

Odstraszacze na kuny i łasice w swoim działaniu wykorzystują ultradźwięki. Emitują je, aby odstraszyć gryzonie z wybranego obszaru. Dźwięki emitowane przez urządzenie są nieprzyjemne dla myszy czy łasic, ale nie robią krzywdy. Gryzonie oddalają się, słysząc je. Oznacza to, że szkodliwość tej metody wypłaszania szkodników jest niska. Warto też wspomnieć, że domowe zwierzęta takie jak psy czy koty są nieczułe na ultradźwięki. Nie słyszą ich, a przez to mogą swobodnie biegać w miejscach, gdzie są one zamontowane.

Skuteczne odstraszacze na gryzonie do samochodów – chroń swój pojazd

Gryzonie potrafią być bardzo niebezpieczne dla samochodów. Stanowią zagrożenie bez względu na to, czy auto zaparkowane jest na świeżym powietrzu, czy w garażu. Myszy, szczury, kuny czy łasice przedostając się do wnętrza samochodu, mogą przegryźć kable, tapicerkę, nabrudzić w kabinie. Aby chronić pojazd przed takimi zniszczeniami, warto zamontować w nim ultradźwiękowy odstraszacz przeznaczony specjalnie do pojazdów mechanicznych. Tego typu urządzenia można montować w autach, gdzie występuje napięcie w instalacji elektrycznej 12V DC. Emitują one przerywany ultradźwiękowy sygnał o zmiennej częstotliwości, który nie jest szkodliwy dla człowieka i zwierząt domowych, ale nieprzyjazny gryzoniom.

Odstraszasz ultradźwiękowy w samochodzie, montuje się w strefie silnika, ale w takim miejscu, gdzie nie będzie narażony na zalanie wodą lub płynami eksploatacyjnymi. Zamontować można go, przyklejając do powierzchni za pomocą dwustronnej, odpornej na wysokie temperatury taśmy. Urządzenie montuje się bezpośrednio do biegunów akumulatora. 

Jak odstraszyć gryzonie w ogrodzie?

Z odstraszaczy ultradźwiękowych skorzystać można również w ogrodzie. Na otwartych przestrzeniach sprawdzają się jednak urządzenia o większym zasięgu, a także te, które nie będą zakłócać działania innych sprzętów elektronicznych. Ważne jest, aby ogrodowy odstraszacz działał nie tylko na myszy, szczury, kuny czy łasice, ale także na krety. To, dlatego w ogrodach świetnie sprawdzają się odstraszacze, działające również pod ziemią. Dobrym wyborem będą również te wodoodporne, wodoszczelne i wykonane z materiałów niewrażliwych na niesprzyjające warunki pogodowe.

Odstraszacze ultradźwiękowe do ogródków mogą działać przez cały czas. Dostępne są modele zasilane na prąd, a także na baterie, których żywotność wynosi do 6 miesięcy. Urządzenia są praktycznie nie widoczne, dlatego nie szpecą działki i nie zakłócają harmonii ogrodu. Emitowane przez nie ultradźwięki nie są szkodliwe dla ludzi i domowych zwierząt, nawet przy długim przebywaniu w ich pobliżu.

Wiosna to czas, kiedy gryzoni w naszym ogrodzie przybywa. Warto go więc zabezpieczyć stawiając na profilaktykę. Zamiast trutek czy innych domowych sposób, najlepiej postawić na skuteczne odstraszacze ultradźwiękowe.

Skuteczne, ale nie brutalne metody pozbycia się takich zwierząt, jak kuny, nornice, myszy, czy krety, poleca producent ultradźwiękowych odstraszaczy gryzoni – tatarek.com.pl

O autorze

Komentarze