Sklep internetowy bez firmy.

Jak założyć sklep internetowy bez firmy?

Założenie sklepu internetowego to dobry sposób na dorobienie lub prowadzenie własnego biznesu. Początki jednak bywają trudne, dlatego, jeśli nie wiesz, czy sobie poradzisz, sklep internetowy bez prowadzenia firmy może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Czy taka opcja jest jednak możliwa? Od czego należy zacząć? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku.

Czy można założyć sklep internetowy bez firmy?

Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy, to warto na początek rozważyć  kilka istotnych kwestii:

  1. Co chcesz sprzedawać?
  2. Czy sam będziesz wykonywać oferowane produkty, czy też musisz nawiązać współpracę z hurtowniami?
  3. Ile możesz poświęcić czasu na prowadzenie sklepu Internetowego?
  4. Czy masz przestrzeń na prowadzenie własnego magazynu?

To tylko kilka istotnych pytań, na które musisz znaleźć odpowiedź. Na szczęście prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga, by od razu inwestować we własne magazyny i skomplikowane działania logistyczne. Co więcej, swój sklep możesz traktować jako dodatkowe źródło dochodu, zanim nie zacznie przynosić wymiernych korzyści finansowych. Nie musisz także na początku zakładać własnej działalności gospodarczej.

Choć nie każdy o tym wie, można prowadzić sklep internetowy bez własnej firmy. Jest to możliwe, dzięki wprowadzonej 30 kwietnia 2018 roku ustawy Prawo Przedsiębiorców, która uwzględnia taką opcję. Czym jest działalność nierejestrowana?

Działalność nierejestrowana – na czym polega?

Działalność niezarejestrowana umożliwia prowadzenie sklepu internetowego bez zakładanie firmy, trzeba jednak spełnić kilka warunków.

  1. Przychód z prowadzenia działalności nierejestrowanej nie może przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia brutto dla danego roku. Stawka ta ustalana jest co roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
  2. Nie prowadziłeś przez ostatnie 5 lat (60 miesięcy) firmy wpisanej do rejestru CEIDG lub zakończyła ona swoją działalność i została wykreślona z CEIDG przed 30 kwietnia 2017 roku.
  3. Nie działasz jako spółka cywilna lub spółka handlowa.
  4. Twój sklep internetowy nie wymaga uzyskania koncesji, licencji, czy też pozwolenia, np. na sprzedaż alkoholu.

Sklep internetowy bez firmy może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które pracują na etacie i chcą dorobić, lub mają pomysł na biznes, jednak małe fundusze na start.

Sklep internetowy a brak firmy.

Dropshipping – sposób prowadzenie sklepu internetowego

Prowadzenie każdego sklepu wymaga posiadania odpowiedniego asortymentu, którym chcesz handlować. W przypadku sklepu stacjonarnego oczywiście wiąże się to z koniecznością posiadania magazynu. Jeśli jednak chcesz założyć sklep internetowy, możesz się zdecydować na formę dropshipping. W tym modelu za wysyłkę towaru odpowiada hurtownia, nie musisz więc inwestować w wynajem powierzchni magazynowych, ani zakup towaru. Do Twoich zadań będzie jednak należało

         nawiązanie współpracy z wybranymi hurtowniami dropshipping;

         promocja sklepu i jego produktów w Internecie;

         kontrolowanie aktualnych cen w hurtowniach;

         składanie zamówienia do hurtowni;

          obsługa zwrotów;

         dbanie o relacje z klientem.

 

Największy problem mogą stanowić zwroty, ponieważ otrzymane produkty trzeba gdzieś przechowywać, przed odesłaniem ich do hurtowni. Musisz więc posiadać odpowiednie na to miejsce oraz poświęcić wiele czasu na kwestie logistyczne.

Istnieje jednak opcja  full dropshippingu oferowana przez https://ec-at.com/.

Jak działa full dropshipping?

Full dropshipping to z pewnością doskonałe rozwiązanie, nie tylko dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem sklepu internetowego, lecz również osób, które nie chcą tracić czasu na długie procedury związane z obsługą reklamacji i zwrotów.

W ofercie full dropshipping w opłacie abonamentowej otrzymujesz:

         gotową stronę internetową sklepu;

         darmową integrację z hurtowniami, niezależnie, czy chcesz oferować produkty z jednej hurtowni, czy kilku;

         monitoring cen oraz stanów magazynowych;

         wysyłanie produktów do klienta;

         obsługę reklamacji i zwrotów;

Dzięki temu zyskujesz czas na prowadzenie sklepu i kampanii reklamowych w Internecie oraz mediach społecznościowych.

Zaletą prowadzenia sklepu internetowego bez firmy na platformie full dropshipping jest prosta obsługa i łatwy początek. Wystarczy założyć konto, wybrać odpowiedni pakiet startowy oraz produkty i hurtownie, z którymi chcesz współpracować. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze.

O autorze

Komentarze