Jakich miejsc w Słupsku nie ma?

Do tej pory opisywaliśmy głównie to, co znajduje się w naszym mieście. Dzisiaj nieco przewrotnie podejdziemy do sprawy, a mianowicie – jakich miejsc w Słupsku nie ma? Część propozycji wytypowaliśmy na podstawie Waszych komentarzy, które zostawiliście na naszym fanpage’u. Mamz nadzieję, że tego typu artykuły zainspirują część z Was, by rozpocząć ciekawe inicjatywy!

Komis używanych wózków dziecięcych

Szukaliśmy, lecz nie znaleźliśmy. Jest to interesujące, ponieważ obserwując wszelkiej maści grupy sprzedażowe na Facebook’u można zaobserwować duże zapotrzebowanie na używane wózki dziecięce. Czemu nie pójść o krok i dalej i stworzyć np. komisu nie tylko wózków, ale również i innych artykułów oraz akcesoriów dla dzieci? Maluchy szybko rosną, część sprzedawanych rzeczy jest w naprawdę dobrym stanie. Stacjonarny komis pozwoli dodatkowo na sprawdzenie stanu, w jakim dane przedmioty się znajdują bez konieczności umawiania się na wizytację.

Ciekawe muzea w Słupsku

Oferta muzealna w naszym mieście niczym nie zaskakuje osób odwiedzających Słupsk. Chociaż chylimy czoła największej wystawie Witkacego oraz multimedialnej ekspozycji w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, to brakuje jednak miejsc, które czymś zaskoczą. Z uwagi na bliską lokalizację Ustki może być to nieco zaskakujące. Zwłaszcza, że swojego czasu mieliśmy doskonałe obiekty, które można było zaaranżować na Muzeum Browarnictwa Pomorskiego lub Muzeum Kinematografii. Niestety, budynki znajdują się w rękach prywatnych, zaś ich właściciele zdecydowali o innym przeznaczeniu.

Czytaj również: Okolice Słupska – Zamek w Bytowie >>>

Klub muzyczny z prawdziwego zdarzenia

DomÓwka, Duo Cafe oraz inne lokale są kameralne i słyną z niszowych koncertów. W jakim miejscu jednak zorganizować nieco większe wydarzenie muzyczne? Hala Gryfia ma fatalną akustykę, sala koncertowa w SOKu nie spełnia wszystkich wymagań specyficznych dla imprez masowych. Klub Kosmos reklamował się jako „klub muzyczny”, jednak zakończył swoją działalność. A może pójść o krok dalej i stworzyć miejsce, w którym będzie można również rejestrować swoje nagrania i realizować inne projekty muzyczne?

Propozycje czytelników

Na koniec prezentujemy Wasze propozycje 🙂

„Mi się wydaje że nie ma miejsca, w którym można sprzedać lub kupić rzeczy używane, coś w formie wyprzedaży garażowej, miejsca z antykami ale nie tylko. Także z książkami, ciuchami, niepotrzebnym rzeczami, które mogą być wartościowe dla innych, a przy tym możliwe fizycznie do obejrzenia…”

„Brakuje aquaparku ?”

Miejsca kompleksowego, przyjaznego matkom z maleńkimi dziećmi takimi do 3-4 lat – coś na kształt kawiarni / restauracji / czytelni itp. Chodzi o takie miejsce, które będzie przystosowane w pełni do spędzania wolnego czasu z maleństwami i innymi mamami: kącik zabaw bądź kącik edukacyjny, przewijaki, intymne miejsce do karmienia, manu odpowiednie dla małych dzieci itp. Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności.”

” Kregielni ( ͡° ͜ʖ ͡°)”

„Miejsc dla mamy z dzieckiem , takich kawiarni z dużym miejscem dla dzieci!”

„Miejsc rozrywkowych.”

„Bezpłatnych parkingowych w tzw. Strefie Płatnego Parkowania… ??”

Brak cotygodniowej giełdy.”

O autorze

Komentarze