Jolanta Szczypińska zmarła w wieku 61 lat / fot. www.jastrzabpost.pl

Jolanta Szczypińska nie żyje. Powód śmierci: powikłania

Jak donoszą ogólnopolskie i lokalne media – nie żyje Jolanta Szczypińska. Według oficjalnych informacji, powodem śmierci nie był nawrót choroby nowotworowej, z którą posłanka Ziemi Słupskiej zmagała się kilka lat temu. Jak informują środowiska związane z partią PiS – śmierć spowodowana została powikłaniami po operacjach.

Poważne powikłania

Jolanta Szczypińska pod koniec listopada trafiła do szpitala z poważnymi powikłaniami po operacji. Jak komentowała wówczas Beata Mazurek: „Jola jest w szpitalu. Walczy z  powikłaniami po wcześniejszej chorobie. Wspieramy ją. Ma bardzo dobrą opiekę, ale modlitwa na pewno pomoże” – komentowała polityk na swoim Twitterze.

„Wiedzieliśmy, że będzie ciężko”

Beata Mazurek śmierć Jolanty Szczypińskiej skomentowała w rozmowie z WP.pl: „To przykra i smutna informacja, która z pewnością dotknie nie tylko nas, jako członków Prawa i Sprawiedliwości, ale także wielu ludzi, których znała bezpośrednio i pośrednio – chociażby przez portale społecznościowe. Wiedzieliśmy, że jest ciężko, ale nie myśleliśmy, że tak to się skończy. Będziemy ją zawsze wspominać i pozostanie w naszej pamięci”.

Czytaj również: Atrakcje dla dzieci w Słupsku – gdzie ich szukać? >>>

Powikłania po zabiegu urologicznym

Dziennikarze WP.pl nieoficjalnie dowiedzieli się, że śmierć nie była spowodowana nawrotem choroby nowotworowej, z jaką posłanka zmagała się kilka lat temu. Powodem były powikłania po zabiegu urologicznym, któremu poddała się niedawno Jolanta Szczypińska. Choroba była uleczalna, jednak stan kobiety był ciężki. Lekarze musieli zastosować karmienie pozajelitowe.

Posłanka od 2004 roku

Mandat posłanki na Sejm Rzeczpospolitej pełniła od IV kadencji, tj. od 2004 roku. Objęła go po rezygnacji z polityki posła Wiesława WalendziakaJolanta Szczypińska urodziła się i mieszkała w Słupsku. W momencie śmierci miała 61 lat.

O autorze

Komentarze