kawiarnie w Słupsku

Kawiarnie w Słupsku – gdzie warto pójść?

Ciekawe kawiarnie w Słupsku to miejsca, w których można znaleźć chwilę wytchnienia. Jest to nam potrzebne nawet w średniej wielkości mieście – czyli dokładnie takim, jak nasze. Nie zawsze musimy mieć ochotę na to, by wyskoczyć ze znajomymi na piwo. Czasami wystarczy dobra kawa w połączeniu z pysznymi deserami.

Kawiarnie w Słupsku – gdzie warto pójść?

Czy kawiarnie w Słupsku cieszą się dużą popularnością? Sądząc po tym, że powstaje ich coraz więcej – można przypuścić, że jak najbardziej. Spacerując po naszym mieście natkniemy się na kilka naprawdę interesujących miejsc. Co ważne – wszystkie urządzono w innym stylu. Przyciągają również zróżnicowaną ofertą.

Kawiarnia Antrakt

To zdecydowanie nasze odkrycie roku. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to miejsce z duszą. W dodatku artystyczną. Wnętrze nawiązuje do lat dwudziestych ubiegłego wieku. Warto odnotować, że w tym miejscu nie tylko napijemy się dobrej kawy, herbaty czy skosztujemy świeżo upieczonego ciasta. W lokalu odbywają się również liczne przedstawienia oraz koncerty, po których będziemy możliwość porozmawiać z artystami. Nie tylko lokalnymi – przyjeżdżają również osoby znane w całej Polsce, a także poza nią.

Czytaj również: Gdzie spędzisz Sylwestra w Słupsku? >>>

Kafeina

Interesujący jest fakt, że w trakcie spaceru możemy się natknąć również inne ciekawe kawiarnie w Słupsku, w których organizowane są wydarzenia artystyczne. Drugim takim miejscem jest Kafeina przy ul. Nowobramskiej. Odbywają się tu wernisaże oraz spotkania z lokalnymi artystami. Przy okazji będziemy mieli okazję napić się naprawdę dobrej kawy. W menu znajdują się również przekąski – np. sałatki, bagietki z łososiem czy ciabatta caprese. W trakcie lata możemy skosztować smoothies i koktajli.

Cafe Baccarat

Cafe Baccarat mamy do wyboru naprawdę szeroką ofertę różnego rodzaju kaw. W sumie menu obejmuje 21 pozycji, w tym takie perełki jak: India Chai Cafe, Paryżanka czy nawet kawa bezkofeinowa. Dodatkowo dzięki dostępnym syropom nawet zwyczajną małą czarną zamienimy w aromatyczny napój, który nie dość, że będzie smakował wyjątkowo, to na dodatek pobudzi nas do działania. Serwowane są również śniadania, a także napoje alkoholowe.

Kawodajnia

Kawiarnie w Słupsku to nie tylko niedawno powstałe miejsca. Kawodajnia przy ul. Sienkiewicza (naprzeciwko Bacarratu) mieści się w pomieszczeniu, w którym niegdyś funkcjonowała kawiarnia Retro. Wystrój nie uległ znaczącej zmianie, czego nie można wspomnieć o menu. Serwowana kawa jest naprawdę wysokiej jakości. Równie smaczne są znajdujące się w menu wypieki. Jak czytamy w jednej z opinii na Facebook’u – oferowane ciasta dosłownie „rozpływają się w ustach”.

Duo Cafe

Nasze kawiarnie w Słupsku wydają się specjalizować we wszelkiej maści wydarzeniach. Bogaty repertuar ma Duo Cafe, mieszczące się przy ul. Szczecińskiej. Odbywają się tu m.in. koncerty lokalnych raperów. Wydarzenia muzyczne wpisały się na stałe do repertuaru i organizowane są w piątki co dwa tygodnie. Lokal przyciąga do siebie klientów również ciekawie skonstruowaną ofertą tygodnią. Dla przykładu: w poniedziałek uczniowie i studenci mogą liczyć nawet na 40% zniżki na cały asortyment, natomiast wtorki poświęcone są grom planszowym.

Mariaż Patisserie

Nie jest to typowa kawiarnia, niemniej „mała czarna” jest tu również serwowana. Mariaż Patisserie to wyjątkowe miejsce na mapie Słupska. Lokal usytuowany jest poza ścisłym centrum, a mimo to jest znany nawet poza granicami naszego miasta. Chociaż kawa jest dobrej jakości, to nie z niej słynie to miejsce. Mieszkańcy Słupska odwiedzają Mariaż Patisserie przede wszystkim ze względu na genialne desery. W menu znajduje się również szeroka oferta win z całego świata.

Słodkie Historie

Które kawiarnie w Słupsku oferują zarówno świetne kawy, a także wyśmienite ciasta? Pod tymi względami Słodkie Historie należy do miłych wyjątków na kawiarnianej mapie naszego miasta. Chociaż ciasta oraz torty oferowane są również w innych lokalach, to te dostępne w Słodkich Historiach są szczególnie warte skosztowania. Na gości czeka również przyjemna atmosfera, miła obsługa no i przede wszystkim – kawa.

Góra Lodowa

Górze Lodowej wspomnieliśmy opisując miejsca, w których warto zjeść deser. Jest to również lokal, do którego zdecydowanie warto udać się na kawę. Klienci dostaną również możliwość skosztowania jednych z najlepszych lodów w Słupsku, a także zamówić kawałek pysznego ciasta lub tortu. W trakcie lata rozkładany jest ogródek letni, co powiększa dodatkowo już i tak niemałą przestrzeń przeznaczoną dla gości.

Kawiarnie w Słupsku – co jeszcze?

Opisane kawiarnie w Słupsku są naszym zdaniem jednymi z ciekawszych miejsc tego typu. Zestawienie nie wyczerpuje jednak tematu całkowicie – zdajemy sobie sprawę, że wyśmienitej kawy napijemy się w naszym mieście również w innych lokalach. Macie jakieś swoje ulubione, o których nie wspomnieliśmy? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze