Radosna kobieta w mieście.

Mokotów – najciekawsze zakątki przyciągające mieszkańców

Mokotów to modna i chętnie odwiedzana dzielnica w Warszawie znana z licznych terenów zielonych. Tutaj nie można się nudzić – zieleń pozwoli odpocząć, sklepy i centra handlowe zrobić zakupy nie ruszając się poza dzielnicę, a przyjemne knajpki i restauracje zjeść coś dobrego i spotkać się ze znajomymi. Spójrz najciekawsze informacje o Mokotowie i dlaczego warto tu zamieszkać.

Mokotów – mieszanka historii i nowoczesności

Dzielnica Mokotów to jedna z najstarszych dzielnic Warszawy o wielu odsłonach. Znaleźć można w niej zarówno mnóstwo zieleni, zabytkowe kamienice, nowoczesne budownictwo, jak i Mordor, czyli zagłębie warszawskich korporacji i oraz biurowców. To bardzo atrakcyjna dzielnica Warszawy przyciągająca chętnych do zamieszkania. Nie wszyscy jednak wiedzą, że niegdyś Mokotów zajmował tereny obecnego Ursynowa. Mokotów w obecnym obszarze dołączył do Warszawy w 1916 roku i był zamieszkiwany przez niespełna 30 000 mieszkańców. Wówczas rozpoczął się rozwój Mokotowa, w tym powstawanie urzędów, instytutów naukowych, szpitali czy gmachów wyższych uczelni. Równocześnie dzielnica była coraz chętniej zamieszkiwana przez warszawiaków. I tak z niecałych 30 000 mieszkańców obecnie mamy już prawie 200 000 osób zamieszkujących Mokotów.

Mokotów wyróżnia się zróżnicowaną zabudową, w której przedwojenne kamienice łączą się z betonowymi blokami oraz nowoczesnymi apartamentowcami. Na Mokotowie można znaleźć wiele klimatycznych uliczek oraz miejsc, takich jak rogatki mokotowskie, Pałac Szustra czy Iluzjon Filmoteki Narodowej. Oprócz tego w tej dzielnicy mieści się Polskie Radio, Szkoła Główna Handlowa, Telewizja Polska czy też Biblioteka Narodowa.

Nowoczesne inwestycje na Mokotowie

Mieszkania na Mokotowie od lat cieszą się dużą popularnością zarówno w kwestii wynajmu istniejących lokali, jak i kupna nowopowstających. Najbardziej popularne są lokale 3-pokojowe, następnie 2-pokojowe oraz 4-pokojowe. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. Wśród preferowanych metraży dominują lokale od 40 do 60 metrów kwadratowych, następnie te od 60 do 80 metrów kwadratowych i wreszcie największe mieszkania, te od 80 do 100 metrów kwadratowych.

Kupno mieszkania na Mokotowie to bardzo dobra i częsta podejmowana decyzja i Mokotów często przoduje w rankingach najchętniej zamieszkiwanych dzielnic w Warszawie. Na jej terenie powstaje również wiele nowych inwestycji dostosowanych do różnych preferencji potencjalnych mieszkańców. Są i mieszkania skrojone na miarę rodzin z dziećmi, singli czy też par. Zielone tereny Mokotowa sprawiają, że mieszkając tutaj można mieć równocześnie doskonały dostęp do miejskiej infrastruktury, jak i piękne widoki. Szeroka oferta deweloperów pozwala znaleźć tu idealne miejsce dla siebie. Sprawdź ofertę central-house.pl, w której znajdziesz lokale mieszkalne na Mokotowie od 30 do ponad 100 mkw.

Zielone miejsca Mokotowa

Mokotów obfituje w liczne tereny zielone – tutaj naprawdę jest wiele miejsc do spacerowania. W okolicach Starego Mokotowa znajduje się Park Dreszera oraz Park Morskie Oko – niesamowicie zadbane miejsca, idealne na wielogodzinne spacery. W parku Morskie Oko można też zrobić piknik czy odpocząć nad wodą. Nieopodal znajdują się kolejne parki – Królikarnia oraz Park Arkadia.  Królikarnia to miejsce położone na skarpie wiślanej i choć mieści się tuż obok ruchliwej ulicy, to stanowi bardzo zaciszny park. Przepięknym miejscem jest też Park Arkadia – schowany i zachwycający, gdy już się go odkryje.  

Służewski dom kultury i inne kulturalne ciekawostki

Na Mokotowie znaleźć można także wiele miejsc z ciekawą historią lub architekturą. Jedną z takich lokalizacji jest Służewski Dom Kultury. To punkt niezwykle ciekawy pod względem architektonicznym, uwielbiany przez fotografów i blogerów. Nieopodal znaleźć można pomost na wysuszonym stawie oraz wiatrak służący do pozyskiwania energii dla oświetlenia parku. Wśród interesujących miejsc w okolicy warto też zwrócić uwagę na Służew nad Dolinką. Z pozoru zwyczajne osiedle, z drugiej jednak strony często pojawiające się w filmach i serialach. Mokotów ma wiele do zaoferowania – warto poznać go bliżej.

O autorze

Komentarze