Nocne życie w Słupsku

Nocne życie w Słupsku ma ostatnio więcej do zaoferowania / fot. Wikimedia Commons

Nocne życie w Słupsku – istnieje czy nie?

Nocne życie w Słupsku kiedyś było sformułowaniem tak prawdziwym, jak to, że nasze miasto ma milion mieszkańców. W ostatnim czasie sporo się jednak zmieniło w tym zakresie. Powstało wiele lokali, do których możemy się udać zarówno chcąc potańczyć, jak i po prostu napić się piwa ze znajomymi. Poprawiła się także nocna oferta gastronomiczna.

Nocne życie w Słupsku – co możemy robić?

„Tak wygląda moje miasto nocą” – jak śpiewał klasyk. Szczęśliwie nocne życie w Słupsku od dawna nie wiąże się z ostrymi nożami w kieszeniach, chociaż bywało różnie. Obecnie możemy spokojnie udać się do pubu bez obawy, że noc spędzimy na SORze, a nie w domu. Do wyboru mamy piwiarnie, kluby muzyczne, a także lokale zarówno z dobrym jedzeniem, jak i bogatą ofertą alkoholi.

Gdzie można potańczyć?

Aktualnie istnieje kilka miejsc, w których można potańczyć. Do najpopularniejszych należy Club Centrala nad Piwiarnią Warka. Imprezy organizowane są również w Wikingu Reaktywacja oraz w nieśmiertelnym Adamku. Na Starym Rynku otworzył się również nowy klub COOL Słupsk, nawiązujący nazwą do COOL Pubu, który znajdował się niegdyś w tym samym lokalu. Potańczymy również w Pubie Aga na Zatorzu, co więcej – w każdą środę możemy wziąć udział w Karaoke!

Zobacz jakie kluby nocne są w katalogu Facebook’a >>>

Kameralnie

Osoby preferujące raczej kameralne wydarzenia powinny udać się do DomÓwki znajdującej się tuż obok Manhattanu. Ten ostatni lokal reklamuje się jako social club i wiele w tym sformułowaniu racji. Równie kameralny jest Keller Pub, który jest jednym z najdłużej funkcjonujących lokali w mieście. Ostatnia ich aktywność na Facebook’u z 5. grudnia wskazuje, że trwa tam remont. Co się zmieni, okaże się wkrótce. Kameralnie jest również w Duo Cafe. Poza możliwością tańczenia, możemy pobawić się na jednym z wielu koncertów.

Piwo przy cięższych brzmieniach

Fani mocniejszych brzmień powinni wybrać się do kultowego już Motor Rock Pubu. Lokal łączy w sobie elementy cięższej muzyki oraz motocykli. Jest to jedyne takie miejsce w Słupsku. Często organizowane są tam koncerty z różnych gatunków muzycznych – nie tylko rock’a i metalu, ale także np. muzyki alternatywnej. W okresie letnim rozstawiany jest również ogródek piwny, dzięki któremu mamy sposobność po prostu porozmawiać przy piwie.

Gdzie iść na piwo?

Amatorzy zwykłych spotkań raczej nie skorzystają z powyższych propozycji. Niemniej również oni mogą korzystać z uroków nocnego Słupska. Najpopularniejszym miejscem na piwo jest zdecydowanie Piwiarnia Warka. Nieco szerszy wybór alkoholi znajdziemy w William Wallace. Oba lokale dysponują również swoją kuchnią, przy czym w tym drugim miejscu zjemy pysznego burgerao czym już pisaliśmy na łamach portalu. Podobne korzyści czekają również na tych, którzy odwiedzą Brovarię Słupsk. Jest to w zasadzie miejsce, gdzie zarówno potańczymydobrze zjemy, jak i w spokoju napijemy się piwa ze znajomymi.

Nocna kawa

Mając ochotę na nocną kawę nie musimy być zdani na łaskę stacji benzynowych. Do 1:00 w nocy w weekendy otwarty jest Baccarat, oferujący kilka rodzajów „małej czarnej” w swoim menu. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy tradycyjnej kawy, jak i osoby szukające czegoś innego. Do 23:00 w weekendy otwarta jest Cafeina. W tamtejszym menu znajdziemy dodatkowo desery, żeby osłodzić sobie nocne życie w Słupsku.

Co zjeść w nocy?

Nocne życie w Słupsku to nie tylko puby i kluby muzyczne. To również oferta gastronomiczna. Poza wspomnianymi Piwiarnią WarkaWilliam Wallace oraz Brovarią zjemy także np. kebaba w Kebab House oraz Noor Kebab na Starym Rynku. Niewiele dalej znajduje się Kebab Center, który otwarty jest do 2:00 w nocy. Warto pamiętać również o Skandalu przy Kowalskiej – burgery oraz inne dania serwowane są do 23:00 w piątki oraz soboty.

Nocne życie w Słupsku – gdzie jeszcze?

Zdajemy sobie sprawę, że powyższe zestawienie to nie wszystko, co nocne życie w Słupsku ma do zaoferowania. Jest coś, o czym nie wspomnieliśmy? Znacie jakieś inne puby, kluby muzyczne lub lokale gastronomiczne, o których warto wspomnieć? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze