Hyundai Kona i Hyundai Tucson to dwa SUV-y, których standardowe wersje cieszą się dużą popularnością, także wśród polskich kierowców. Kiedy marka ogłosiła “wejście do rodziny” sportowego SUV-a Kona N, fani motoryzacji zacierali ręce w oczekiwaniu na nowy model. Jaki jest nowy Hyundai Kona? Jakie ma możliwości i komu przypadnie do gustu takie auto miejskie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule, do przeczytania którego zapraszamy.
Sportowy SUV na miarę XXI wieku? Nowy Hyundai Kona N Line
Hyundai Kona to auto, które zadebiutowało w 2017 roku, czyli już 4 lata temu. Szybko też stało się jasne, że zostanie jednym z ulubionych modeli marki. Potwierdzają to liczby – tylko na Starym Kontynencie do klientów trafiło aż 230 000 modeli Kony. Nawet w ubiegłym roku, który nie tylko dla nas wszystkich, ale też dla gospodarki był bardzo trudny ze względu na panującą sytuację epidemiczną, sprzedaż Kony odnotowała wzrosty! Dlaczego tak się stało? Przyjrzyjmy się możliwościom i zaletom, jakimi może pochwalić się nowy Hyundai Kona.
Jak już wspominaliśmy, omawiany model reprezentuje linię sportowych SUV-ów. W kwestii designu projektanci zadbali, aby było to widać na przysłowiowy pierwszy rzut oka. Nowy Hyundai Kona N Line jest bardziej opływowy od standardowej wersji SUV-a. Sportowy charakter nie wyklucza jednak eleganckiego wyglądu. Wzrok przyciąga przede wszystkim szeroki grill przedni i zmodernizowane światła LED do jazdy dziennej o ostrym kształcie. Wspomnieć należy także o wyrafinowanej linii bocznej pojazdu z charakterystycznymi zagięciami na bokach maski. Ci, którym zależy na tym, aby za pomocą samochodu wyrazić siebie i swój styl, na pewno docenią wielość wariantów kolorystycznych nadwozia nowej Kony. Jest ich aż dziesięć, między innymi: Cyber Grey, Misty Jungle, Ignity Flame, Phantom Black czy Pulse Red. Dodatkowo pojazd można spersonalizować jeszcze silniej, decydując się na opcję z kontrastującym dachem i lusterkami bocznymi.
Wiemy już, dlaczego nowy Hyundai Kona w wersji N Line zachwyca pod względem wizualnym. Jakie jednak ma możliwości techniczne? Przyznać należy, że imponującej stylistyce towarzyszą równie imponujące technologie i funkcje. Zacznijmy od silnika. Bazowa jednostka, w jaką wyposażony jest Hyundai Kona to trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 T-GDI, który osiąga moc 120 KM. Co zapewne Was zaciekawi, silnik ten umożliwia start do 100 km/h w 12 sekund. To jednak niejedyna opcja. Kona dostępna jest także w wersji ze zmodernizowaną jednostką benzynową – czterocylindrowym 177-konnym silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI, którego moc to 198 KM!
Kona w wersji hybrydowej i elektrycznej
Teraz informacja dla wszystkich tych, którym szczególnie zależy na posiadaniu pojazdu, który w możliwie najmniejszy sposób będzie wpływał negatywnie na środowisko. Nowy Hyundai Kona – https://nawrot.hyundai.pl/modele/nowa-kona dostępny jest także w wersji hybrydowej i elektrycznej. Auto miejskie Kona Hybrid wyposażone jest w silnik elektryczny i benzynowy, które się uzupełniają. Jaki jest tego efekt? Samochód jest nie tylko przyjazny dla naszej planety (niska emisja spalin), ale też wyjątkowo oszczędny.
Marka nie poprzestaje tylko na hybrydzie. Dostępny jest także nowy Hyundai Kona w wersji elektrycznej. SUV ten potrafi rozpędzić się do 100 km/h już w niecałe 8 sekund! Wrażenie robi też zasięg 484 km, czyli imponująca odległość, jaką można przejechać na jednym ładowaniu. Zastanawiacie się, dlaczego warto zdecydować się na auto elektryczne? Oprócz oczywistej zalety, jaką jest mała szkodliwość dla środowiska naturalnego, warto wskazać także na przewyższającą tradycyjne silniki spalinowe wydajność, cichą pracę i niższą awaryjność, która wynika między innymi z braku konieczności wymiany filtrów czy olejów.
O autorze
Może polubisz również
-
Import aut z USA – dlaczego samochody ze Stanów cieszą się dużym powodzeniem?
-
Wszystko, co musisz wiedzieć o motoreduktorach i ich komponentach
-
Jak Nikolaus August Otto stworzył czterosuwowy silnik spalinowy
-
Czystsze powietrze i ciszej w mieście dzięki nowym hybrydom popularnej marki samochodów
-
Jak sprzedać korzystnie auto z grupy Volkswagena? Podpowiadamy!
Komentarze