okolice Słupska z dziećmi

Okolice Słupska z dziećmi – co robić w wolnym czasie?

Gdzie się wybrać w okolice Słupska z dziećmi? Przygotowując zestawienie, braliśmy pod uwagę miejsca, do których można dojechać i wrócić w ciągu jednego dnia. Nasze miasto leży w dogodnej lokalizacji pod tym względem – całkiem sporo atrakcji kryje się zarówno w najbliższym otoczeniu, jak np. Dolina Charlotty, jak i nieco dalej od naszego miasta.

Dolina Charlotty i ZOO

Dolina Charlotty jest kompleksem hotelowo-rekreacyjnym, który powstał w nieoczekiwanym miejscu. Słynie z organizowania Festiwalu Legend Rock’a. Oferuje również możliwość spędzenia wolnego czasu z dziećmi dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Dla odwiedzających udostępniono niewielkie ZOO, w którym znajdują się takie gatunki zwierząt, jak: daniel płowy, lemur, kangur rudy czy makak japoński. Utworzono także fokarium, w którym obecnie mieszka 5 samców foki bałtyckiej.

Łeba, dinozaury i foki

Znacznie większe fokarium znajduje się w okolicach oddalonej o ok. 60 km Łeby. W SeaPark organizowane są pokazy tych zwierząt, istnieje również możliwość obejrzenia m.in. wraku statku, który gwarantuje zaburzenia błędnika i tym samym – równowagi. Udostępniony jest również plac zabaw, a także możliwość obejrzenia Galeonu Wodnik – repliki prawdziwego statku, który brał udział w Bitwie pod Oliwą.

Czytaj również: Miejsca w Słupsku, których już nie ma >>>

Będąc w Łebie nie sposób nie odwiedzić również Dinoparku. Najmniejsi członkowie rodzin będą miały okazję, by przekonać się o majestacie i potędze prehistorycznych gadów. Wszystko dzięki temu, że w parku znajduje się ścieżka edukacyjna, przy której stoją modele tych zwierząt odtworzone w skali 1:1. Dodatkowo funkcjonuje tam mini park wodny ze zjeżdżalniami oraz rowerkami wodnymi. Niestety – obiekt czynny jest wyłącznie w trakcie sezonu turystycznego.

Egzotyczne Kaszuby

Okolice Słupska z dziećmi to również możliwość obcowania z naturą. Jest to możliwe w Parku Edukacyjnym „Egzotyczne Kaszuby”, który znajduje się w Tuchlinie nieopodal Sierakowic. Najmłodsi dowiedzą się w trakcie pobytu wiele o życiu egzotycznych zwierząt, zaś najodważniejsi będą mieli możliwość wzięcia do ręki np. kameleona lub węże. Od czerwca funkcjonować będzie także papugarnia, w której będzie można nakarmić Lorysy Górskie.

Labirynt w Hortulusie

Gdzie jeszcze warto udać się w okolice Słupska z dziećmi? Całkiem nieoczekiwanie odpowiemy – nieco za Koszalin. A dokładnie do Ogrodów Hortulus zlokalizowanych w Dobrzycy. Największą atrakcją dla najmłodszych będzie błądzenie po labiryntach, w którym można się poczuć niczym w IV części przygód o Harrym Potterze. Wbrew pozorom przebrnięcie przez cały labirynt wcale nie jest takie proste – wymaga to przede wszystkim cierpliwości oraz skupienia.

Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa

Okolice Słupska z dziećmi to nie tylko obiekty, które dostarczają zabawy. Nieco starsi będą zachwyceni możliwością obcowania z historią kolejnictwa. Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa to inicjatywa stworzona przez grupę osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Użyteczności Publicznej AKTYWNE POMORZE. Ideą jest przede wszystkim zapobiegnięcie rozbiórce linii kolejowej 212 na trasie Korzybie – Bytów. W sezonie po części tej trasy jeżdżą drezyny, które z uwagi na malowniczość krajobrazów wokół trakcji dostarczą wrażeń nie tylko najmłodszym, ale również i dorosłym członkom każdej rodziny.

Okolice Słupska z dziećmi – gdzie jeszcze?

Gdzie jeszcze warto udać się w okolice Słupska z dziećmi? Jakie atrakcje czekają na całe rodziny? Jesteśmy przekonani o tym, że powyżej wymienione miejsca to nie wszystkie możliwości w naszym najbliższym otoczeniu. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, co jeszcze polecacie!

O autorze

Komentarze