Piaskowiec - materiał dekoracyjny.

Piaskowiec, wyjątkowy materiał dekoracyjny

Piaskowiec to bardzo popularny materiał wykończeniowy stosowany zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Elegancki piaskowiec ma niepowtarzalny urok i wygląd, co sprawia, że coraz chętniej jest wykorzystywany jako materiał dekoracyjny. Oto co warto wiedzieć na jego temat przed położeniem go na ścianę.

Czym charakteryzuje się piaskowiec?

Piaskowiec to skała o drobnoziarnistej strukturze. Składa się z drobin kwarcu, które są zespolone z mineralnym spoiwem. Występuje w różnych kolorach, dominują jednak barwy ciepłe – od beżu po odcienie czerwieni.

Piaskowiec dekoracyjny coraz chętniej jest wykorzystywany do wykańczania wnętrz. Jest nie tylko efektowny, ale i podatny na obróbkę, przez co stosunkowo łatwo można go ukształtować w wybrany sposób. Gdy piaskowiec jest mokry, to waży sporo, a równocześnie jest dość kruchy oraz miękki. Można go dowolnie obrabiać, a gdy jest już suchy, wówczas twardnieje. Chętnie jest wykorzystywany do tworzenia rzeźb, ozdobnych elewacji, dekoracji oraz elementów architektury ogrodowej. Piaskowiec na ścianie to popularne rozwiązanie aranżacyjne. Wygląda znakomicie na zewnątrz oraz w środku budynku. Wiele osób marzy o tym, by w ten sposób ozdobić ściany w sypialni lub salonie.

Jak wykorzystać potencjał piaskowca na ścianie?

Kamień naturalny to od lat chętnie stosowany materiał dekoracyjny na ściany, a obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań jest właśnie piaskowiec. Tego typu aranżacje charakteryzują się dużym poziomem elegancji. Planując wykorzystanie piaskowca w aranżacji wnętrza, warto mieć jednak na uwadze umiar. Najlepszy efekt można osiągnąć poprzez zastosowanie materiału na niewielkiej przestrzeni, takiej jak okładzina kominka czy też jedna ściana, która będzie się wyróżniała w całym pomieszczeniu. Wykorzystanie piaskowca na wszystkich ścianach może sprawić, że rezultat nie będzie zadowalający. Może to bowiem spowodować, że wnętrze będzie odbierane jako chłodne lub rozproszy nadmierna różnorodność faktury.

Popularnym i pięknie prezentującym się rozwiązaniem jest zastosowanie piaskowca na ścianie w salonie. Piaskowiec jest łatwy w użyciu, wygląda szlachetnie i w porównaniu do innych kamieni ściennych sprawia wrażenie przytulności. Ściana pokryta piaskowcem w pobliżu strefy relaksu doda jej dodatkowego uroku.

Czy warto stosować piaskowiec na podłogę lub elewację?

Piaskowiec jako materiał elewacyjny jest wykorzystywany od wieków. Był wykorzystywany do budowy zamków, pałaców oraz rzeźb, czy pomników. Oczywiście materiał, który zostanie wykorzystany na zewnątrz budynku, musi charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi, dzięki czemu jest znacznie trwalszy. Jego kolorystyka,  nadaje niezwykle eleganckiego stylu różnym domom jednorodzinnym, budynkom publicznym, czy też komercyjnym. Piaskowiec mieć formę jednakowych płyt lub mniejszych i większych kawałków o nieregularnym kształcie. Piaskowiec nadaje się również na schody, parapety, czy posadzki.

Jak widać, materiał ten jest niezwykle wszechstronny, elegancki i wytrzymały. Wykorzystaj jego potencjał i zastosuj we własnych czterech ścianach – zapoznaj się z ofertą http://piasmar.com/ i znajdź idealne rozwiązanie do swojego domu lub mieszkania.

 

O autorze

Komentarze