Pierwszy miesiąc Nowego Słupska – dziękujemy!

Dzisiaj mija równo miesiąc, od kiedy wystartował portal NowySlupsk.pl. Miesiąc, który nas bardzo pozytywnie zaskoczył. Nie spodziewaliśmy się takiego odbioru, a także tego, że raptem jeden miesiąc wystarczy, by nasz fanpage pozyskał ponad 1 100 „polubień”. Czujemy się w obowiązku, by przedstawić Wam koncepcję portalu, nasze plany, naszą misję i wizję.

Statystyka na początek…

Zacznijmy jednak od rzeczy mniej ciekawych, a mianowicie od statystyki. Pierwszy miesiąc kompletnie nas zaskoczył swoimi wynikami. Wystartowaliśmy dokładnie 5. grudnia i od tego czasu:

  • pozyskaliśmy 1 135 polubień na naszym fanpage,
  • prawie 4 tys. unikalnych wejść na stronę w ciągu ostatniego miesiąca,
  • ponad 41 tys. zasięgu postów i prawie 11 tys. reakcji na naszym fanpage.

Jesteśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni takim odbiorem. Na usta ciśnie się tylko ogromne DZIĘKUJEMY!

Koncepcja i wizja portalu

Przejdźmy teraz do przyjemniejszych rzeczy. Przede wszystkim – koncepcja. Po co powstaliśmy? Pomysł stworzenia portalu dedykowanego Słupskowi oraz jego mieszkańcom zrodził się już dawno temu. Impulsem był fakt, że w gruncie rzeczy nie istnieje żadna strona pełniąca funkcję takiego „informatora miejskiego”. Jesteśmy przekonani, że w naszym mieście istnieje wiele ciekawych miejsc, które można równie ciekawie przedstawić. Z tego powodu nie skupiamy się na kontrowersjach, gorących newsach czy skandalach – nasze artykuły mają charakter praktyczny i takie pozostaną.

Założenia tematyczne

Chcąc dostarczać najlepszej jakości artykuły, podzieliliśmy nasz portal na kilka działów:

  • informacje lokalne – krótkie wzmianki nt. wydarzeń w naszym mieście,
  • porady – publikowane artykuły w tym dziale dotyczą dwóch tematów przewodnich: porad ubezpieczeniowych oraz porad motoryzacyjnych. W miarę rozwoju dział zostanie poszerzony,
  • życie w Słupsku – praktyczne informacje nt. naszego miasta. Gdzie zjeść? Gdzie się napić? Jakie są ciekawe miejsca? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym dziale.

Prowadzimy szereg rozmów z Partnerami. Możemy zdradzić, że jesteśmy po słowie z Akademią Pomorską w Słupsku. Szczegóły wkrótce 🙂

Plany

Nie zamierzamy spocząć na laurach. Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy, jaki przed nami czeka. Aktualnie skupiamy się nad rozwojem portalu, w planach mamy jednak poszerzenie funkcjonalności naszego fanpage’a m.in. o relacje nadawane na żywo, a także stworzenie kanału video na YouTube. Wszystko jednak w swoim czasie – jest naprawdę sporo do zrobienia w dziedzinie „mediów” w Słupsku.

Jak możecie pomóc?

Jak każdy początkujący projekt, potrzebujemy wsparcia. Nie prosimy jednak o żadne środki finansowe. Najlepszym wsparciem będzie:

  • zaproszenie Waszych znajomych do polubienia fanpage’a,
  • udostępnianie dodawanych postów.

Niczego więcej nie potrzebujemy na stan dzisiejszy. Mamy nadzieję, że doceniacie pracę, jaką wykonaliśmy w ciągu ostatniego miesiąca. Obiecujemy, że nie spuścimy z tronu i w dalszym ciągu będziemy publikować – naszym zdaniem – najciekawsze artykuły na temat naszego miasta. Bądźcie z nami! 🙂

O autorze

Komentarze