restauracje w słupsku

Restauracje w Słupsku, które warto odwiedzić

Pisaliśmy o wielu rzeczach – zarówno tych powszechnie znanych, jak i takich nieco mniej popularnych. Tym razem wpis poświęcimy restauracjom w Słupsku, które naszym zdaniem warto odwiedzić. Przy czym od razu zaznaczamy, że jest to wyłącznie nasz subiektywny opis. Macie jakieś swoje propozycje? Dajcie znać w komentarzach!

Włoska kuchnia

Opisując ciekawe restauracje w Słupsku nie sposób nie wspomnieć o lokalach, które serwują jedną z najbardziej popularnych kuchni na świecie. Dania rodem z Włoch zjemy w zasadzie w trzech miejscach. Najlepszą opinią cieszy się Casa Italia, która prowadzona jest przez rodowitego Włocha. Godne uwagi jest również Ferro di Cavallo w Galerii Podkowa, wraz z wartą polecenia krewetkową przystawką. Naprzeciwko tej Galerii Handlowej znajduje się Repeta, która swoim wystrojem i aranżacją zachęca do odwiedzin.

Miejsca z klimatem

Restauracje w Słupsku to również miejsca z klimatem. Takim lokalem jest zdecydowanie znajdująca się przy drodze na Ustkę Restauracja Jasminum. Na uwagę zasługują przede wszystkim bryła budynku, a także serwowane dania o wysokich walorach smakowych. Warto odwiedzić również Intrygę, leżącą naprzeciwko najbardziej reprezentatywnego budynku Akademii Pomorskiej przy ulicy Kozietulskiego. Osoby preferujące nieco bardziej francuskie klimaty powinny skierować swoje kroki do Atmosphere. Poza doskonałym menu znajdziemy tu również szeroką ofertę gatunkowych win.

Polskie menu

Chociaż nie jest to miejsce wyłącznie z polskimi daniami, to Nowobramski Pieprznik Słupski posiada w swojej ofercie smaczne i rodzime potrawy. Bardziej polskie menu oferowane jest za to w Słupskich Smakach, które znajdują się nieopodal Stadionu 650-lecia. Minusem tego lokalu jest fakt, że ich wyrobów możemy skosztować wyłącznie w trakcie imprez okolicznościowych, cateringu lub w postaci garmażeryjnych potraw. Ciekawe menu ma również Restauracja Szafran, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z Wiejską.

Czytaj również: Bary w Słupsku – gdzie iść na obiad? >>>

Mniej konwencjonalne smaki

Amatorzy smaków z Kraju Kwitnącej Wiśni nie mają dużego wyboru – chcąc zjeść w Słupsku japońskie specjały powinni udać się do Sayuri Sushi. Chociaż to jedyny lokal oferujący tego typu danie, to warto skorzystać z ich oferty, ponieważ potrawy mają naprawdę godne polecenia. Fani chińskich smaków również nie mają zbyt dużego wyboru, ponieważ mogą skorzystać wyłącznie z Lotosu w Jantarze, zaś nieco zbliżone smaki serwowane są w Hai Yen.

Restauracje w Słupsku – gdzie jeszcze?

Wśród restauracji w Słupsku znajduje się kilka lokali, które swojego czasu cieszyły się uznaniem nawet wśród trójmiejskich mieszkańców. Mowa o m.in. Karczmie Pod Kluką. W świadomości młodszych mieszkańców na stałe utrwaliła się również restauracja Anna de Croy, a także Franciszkańska. Które z tych miejsc najchętniej odwiedzacie? Może macie własne propozycje ciekawych restauracji w Słupsku? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze