Święto Niepodległości w Słupsku 2019

Święto Niepodległości w Słupsku 2019

Już w najbliższy poniedziałek obchodzimy nasze narodowe Święto Niepodległości. To już 101 lat Wolnej Polski! Jest to dzień również wolny od pracy. W Słupsku istnieje kilka sposób na to, aby uczcić tę datę, biorąc udział w oficjalnych obchodach. Co będzie się działo w naszym mieście w poniedziałek 11. listopada 2019 roku?

Program uroczystości:

  • 11.00 – Słupski Bieg Niepodległości – start/meta ul. Nowobramska
  • 12.50 – zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych przed wejściem do kościoła Mariackiego
  • 13.00 – uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Mariackim;
    następnie uczestnicy, wraz z orkiestrą REDUTA, kompanią honorową Wojska Polskiego i pocztami sztandarowymi, przejdą ulicami Słupska: Łukasiewicza, w kierunku przejścia dla pieszych przy ul. Jagiełły/Anny Łajming i dalej na pl. Zwycięstwa pod pomnik Żołnierza Polskiego.
  • Główna część uroczystości miejskich poświęconych 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbędzie się na placu Zwycięstwa
  • 14.50 – na scenie przed ratuszem, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych – A to Polska właśnie – wspólnie śpiewamy dla Niepodległej; na mieszkańców będzie też czekała grochówka, gorąca herbata, stoisko promocyjne Małych Patriotów oraz pokaz sprzętu wojskowego.
  • 17.00, już w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przy ul. Jana Pawła II, „Najpiękniejsze polskie piosenki” koncert Słupskiej Sinfonietty – prowadzenie Maciej Banachowski i Michał Krawczun (soliści, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st., Chór „Kantele”, Chór „Fantazja”, Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego „Akademia Musica”); bilety do nabycia w kasie Filharmonii.

Źródło: www.slupsk.pl

O autorze

Komentarze