Dobre wino na walentynki.

Wybieramy dobre wino na Walentynki, żeby zaskoczyć drugą połówkę!

Święto zakochanych, mimo, że w swojej istocie powinno być jednym z najbardziej przyjemnych dni w roku, to w rzeczywistości często wiąże się ze sporym stresem. Pary na całym świecie czują olbrzymią presję, aby odpowiednio zaplanować Walentynki. Elegancka restauracja, romantyczny wyjazd i luksusowe prezenty są organizowane na wiele tygodni wcześniej – i nic dziwnego. Niestety zdarza się zapominać o doborze idealnego wina na ten wieczór. Wino na święto zakochanych powinno być wyjątkowe i doskonale współgrać z kolacją – tak, aby ten wieczór był zapamiętany na długo. Niezależnie od tego, czy dokonałeś już rezerwacji w dobrej restauracji, czy planujesz przygotować romantyczną kolację w domu, idealne wino uszlachetni Wasz posiłek i cały wieczór. Tylko jakie wino wybrać? Wybierzmy razem dobre wino na Walentynki, tak, aby zaskoczyć drugą połówkę!

Jakie wino lubi Twój partner?

Na nic nam będzie podawanie nazw najlepszych win wytrawnych, kiedy Twój partner lub partnerka preferują wina półsłodkie. Zanim zatem zaczniemy podpowiadać Ci jaki rodzaj trunku wybrać, upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj wina zachwyca Twoją ukochaną osobę. W końcu dbasz o to, żeby ten wieczór był wyjątkowy! Pokazanie partnerowi jak bardzo jest dla Ciebie ważny może przejawiać się w doborze detali, które spełniają jego oczekiwania, w tym preferencje smakowe. Jeśli Twój partner lub razem wiecie, jakie wino Wam smakuje – dobra Wasza! W innym przypadku warto zadać mu pytania dotyczące jego ulubionych rodzajów win lub nut, które zazwyczaj lubi w winie.

Propozycja podania wina

Wino do kolacji, czy może z przekąskami? Zanim wybierzesz rodzaj wina, zastanów się, jak planujesz je podać. Niektóre ciężkie, wytrawne wina dobrze jest podać do kolacji, inne z kolei są idealne w połączeniu z lekkimi przekąskami. Jeśli już znajdziesz odpowiedź na to pytanie, możesz przejść do wyboru trunku.

Sprawdzone klasyki, o których warto pamiętać

Jeśli jednak nie wiesz wiele o preferencjach smakowych swojego partnera lub partnerki, to warto postawić na sprawdzone, klasyczne wina, które uratują każdą sytuację. Oto nasza lista:

Prosecco – ulubione wino mieszkańców Wenecji

Jedno z najbardziej popularnych i lubianych win musujących rodem z północno wschodnich Włoch. Sprawdzi się do każdego rodzaju dań kuchni śródziemnomorskiej, w tym wszelkiego rodzaju owoców morza. Prosecco dobrze komponuje się również z kuchnią włoską – pizzą, makaronem czy białym mięsem i lekkimi rybami. Prosecco, jak przystało na ulubione wino najbardziej romantycznego miasta na świecie – Wenecji – będzie doskonałym wyborem na wieczór walentynkowy.

Czerwone wino wytrawne do kolacji

Ten rodzaj wina wspaniale uzupełni wykwintną kolację. Zastanów się, co podasz na stół, a następnie dobierz do posiłku wino. Jeśli planujesz deser, to nie zapominaj, że czerwone wina nie są najlepszym wyborem do słodkich dań i deserów.

Rosé – miłość w subtelnym wydaniu

Różowe wina są bardzo uniwersalne i będą świetnie smakować do wielu dań świata – od kuchni włoskiej po meksykańską i amerykańską. Lekkie, różowe wino to doskonały wybór nie tylko na Walentynki, ale na każdy dzień, jednak Dzień Zakochanych może być idealną okazją do zakupu najlepszego różowego wina, aby zachwycić ukochaną osobę.

Jakie wino na Walentynki wybrać?

Moglibyśmy napisać wiele poradników, na temat tego, jakie wino powinieneś wybrać, aby Twój ukochany lub ukochana zapamiętali Święto Zakochanych na długi czas. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że Walentynki to Wasze święto, dlatego warto jest kierować się tym, co sami lubicie. Zadbajcie o Waszą miłość. My tymczasem zadbamy o to, aby wino, które wybierzecie stało się symbolem czułości i idealnym dopełnieniem Waszego walentynkowego wieczoru.

 

O autorze

Komentarze