Bramki wejściowe - sklep.

Bramki wejściowe – zastosowanie, funkcjonalność i specyfikacja produktów

Bramki wejściowe to produkty, które możemy spotkać każdego dnia w sklepach, marketach oraz centrach handlowych. Są nie tylko częścią wyposażenia, ale również drogowskazem dla klienta, w jaki sposób ma poruszać się po sklepie czy innym obiekcie. Wskazuje ona również klientom wyjście ze sklepu. Jest to dobry sposób na utrzymanie przynajmniej minimum bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie kradzieży.

Funkcjonalność bramek wejściowych — na czym polega?

Bramki wejściowe mogą być zamontowane w różny sposób. Są one zamocowane do ściany lub stojące na słupkach. Mogą także zagradzać przejście do konkretnej kasy, jeżeli jest ona nieczynna. Oprócz tego, że wpuszczają klienta na teren sklepu, stanowią również drogowskaz, który wskazuje kierunek poruszania się po obiekcie. Mają one również różne opcje otwierania. Reagują na poruszanie się poprzez czujnik ruchu, który jest w nich zamontowany. Wymagają odbicia karty lub biletu, a czasem, aby wyjść ze sklepu, musimy przyłożyć do czytnika paragon zakupowy.

Bramki są ustawione tak, aby umożliwiać klientom swobodne przejście i poruszanie się. Dzięki warstwie niklu i chromu są one zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zarysowaniami, które często zdarzają się przy regularnym użytkowaniu przez wiele osób. Są bardzo stabilnie przymocowane do podłoża, dzięki czemu nie ma szans na wyłamanie ich. Nie uginają się również pod naporem, ponieważ są przystosowane do dużej siły nacisku.

Bramki wejściowe — ich rodzaje i zastosowanie

Istnieje wiele rodzajów bramek wejściowych i w zależności od miejsca ich zamontowania mają różne zastosowanie. Mogą to być bramki przykasowe ograniczające ruch kolejki w kierunku nieczynnej kasy fiskalnej w sklepie. Bramki wejściowe w różnych obiektach mogą działać automatycznie lub być otwierane mechanicznie. Istnieją bramki wejściowe otwierane wahadłowo, przy pomocy czujniku ruchu, za pośrednictwem karty dostępowej, kodu kreskowego lub klucza.

Bramki wejściowe mogą również liczyć ilość klientów, która danego dnia weszła do sklepu. Jest to świetne narzędzie do prowadzenia statystyk. Oprócz sklepów i centrów handlowych bramki wejściowe mają swoje zastosowanie na imprezach masowych, w których bierze udział dużo ludzi. Zabezpieczają one przed wejściem osób niepożądanych lub tych, które nie posiadają biletu lub wejściówki na wydarzenie. Pomaga to utrzymać bezpieczeństwo w miejscach publicznych i upłynnia ruch.

Tego rodzaju bramki otwierają się automatycznie bez użycia dotyku, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na kontakt z zarazkami posiadającymi na nawierzchni. Jest to bardzo istotne szczególnie w dobie pandemii, kiedy większość osób bardzo dba o ograniczenie kontaktu z obcymi ludźmi oraz minimalizowanie dotykania przedmiotów użytku publicznego. Bramki wejściowe nie wymagają od klienta żadnego komunikatu ani czynności, która musiałaby towarzyszyć procesowi otwierania bramek.

O autorze

Komentarze