Gdzie zjeść w Słupsku? TOP 5 miejsc

Gdzie zjeść w Słupsku? Najlepsze miejsca

Gdzie zjeść w Słupsku? To pytanie nurtujące każdego, kto próbuje schwytać nieco uroków tego miasta. Na jego terenie funkcjonuje wiele ciekawych punktów gastronomicznych, które oferują wysokiej jakości dania. Katalog takich miejsc jest naprawdę szeroki – począwszy od codziennych obiadów na wysublimowanych smakach kończąc.

Gdzie zjeść w Słupsku?

W ostatnich latach można zaobserwować rozwój całego sektora gastronomicznego. Dzięki temu na pytanie “Gdzie zjeść w Słupsku?” może paść bardzo wiele odpowiedzi. W naszym mieście istnieje wiele ciekawych firm, oferujących od tradycyjnych zestawów obiadowych, przez doskonałe burgery, aż po wysublimowane dania kuchni włoskiej oraz francuskiej.

Czytaj również: Dzień pracownika socjalnego w Starostwie Powiatowym >>>

Gdzie zjeść w Słupsku pizzę?

Czy wiecie, że w Słupsku możemy zjeść najstarszą pizzę w Polsce? Taka jest serwowana w naszym rodzimym Poranku już od ponad 40 lat, a dokładnie od 1975 roku. Do dnia dzisiejszego w tym mieście funkcjonuje wiele – gorszych lub wyśmienitych – pizzerii. Szczególnie warto zwrócić uwagę na następujące miejsca:

  • Maranello – jedna z dwóch prawdziwie włoskich wyrobów w Słupsku. Właściciel oferuje darmową pizzę jeżeli zjesz najostrzejszy produkt z oferty bez popijania!
  • Casa Italia – drugie ze słupskich miejsc, w której zjesz prawdziwą włoską pizzę. Restauracja prowadzona jest przez Włocha z krwi i kości. Takie też jest menu – poza pizzą zamówisz tu również m.in. risotto, bruschettę, zupę toskańską, minestrone i wiele innych.
  • Majestic – nie jest to włoska, a polska odmiana pizzy. Swojego czasu uznawana za najlepszą pizzerię w Słupsku. Obecnie miejsce to warto polecić ze względu na wyśmienite ciasto oraz zawsze świeże składniki.

Gdzie zjeść w Słupsku obiad?

Gdzie zjeść w Słupsku obiad? W jednym z licznych barów, oferujące pyszne dania w pysznie niskich cenach. Skorzystać można zarówno z kuchni polskiej, jak i azjatyckiej. Polski obiad możemy zjeść w jednym z kilku Barów Maja. Najpyszniej jest w punkcie na ul. Leszczyńskiego oraz ul. Garncarskiej. Pyszny polski obiad zjemy również w Barze Fabrycznym “Dorotka” przy ul. Fabrycznej. Jeżeli mamy ochotę na coś innego, azjatyckie danie w niskich cenach skonsumujemy w Barze Lotos w Jantarze.

Gdzie zjeść w Słupsku burgera?

Jeszcze kilka lat temu jedynego burgera w mieście mogliśmy zjeść na dworcu (z mikrofali) lub w McDonald’s. Całe szczęście te czasy odeszły w zapomnienie. Obecnie oferta gastronomiczna w Słupsku to naprawdę wyśmienite burgery. Co więcej – każdy lokal przyrządza go na swój własny sposób. Najlepsze dania tego typu zjesz w Milkshake BarzeFullbullu, a od niedawna również w Tom’s Steak Housie. W tym ostatnim miejscu skosztujesz również przepysznych skrzydełek, które są przeznaczony wyłącznie dla miłośników ostrego jedzenia!

Co jeszcze można zjeść w Słupsku?

Oferta gastronomiczna w Słupsku znacząco wykracza poza powyżej wymienione propozycje. W restauracji Atmosphere Restaurant & Cafe zjesz wyśmienite specjały kuchni francuskiej w wyjątkowej atmosferze. Równie klimatycznym lokalem jest Intryga. Z kolei przepyszne krewetki zamówisz w Ferro di Cavallo. Ale o tym szerzej w kolejnych artykułach.

Komentarze