Jak pomagać to z COOLTURKĄ!

Mała słupska firma Coolturka, która na co dzień zajmuje się działalnością edukacyjną oraz prowadzi ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. z zakresu robotyki i nowoczesnych technologii, choć musiała zawiesić własną działalność, postanowiła włączyć się do akcji i rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych dla medyków. Przyłbice drukowane są metodą 3D, a co najważniejsze, firma oddaje je medykom zupełnie za darmo. Po kilku tygodniach pracy na rzecz medyków wiemy, że dobro wraca a dzięki wspólnej pomocy jesteśmy w stanie przeżyć ten kryzys.

„Na co dzień odbieramy mnóstwo telefonów o pomoc” – mówi Krzysztof Nowakowski, właściciel firmy Coolturka – „Wziąłem się za pomoc innym bo uważam, że tak trzeba. Wykonuję części do przyłbic oraz przejściówki łączące filtr hepa z maską np. wojskową MP5 wykorzystując do tego technologię druku 3D. Wszystko przekazuję obsłudze działającej na pierwszej linii z pacjentami. Pomagamy mieszkańcom Słupska i okolic. Gotowe przyłbice oddajemy „przez okienko” – wszystko bezpiecznie bez kontaktu, ale z dużą dawką uśmiechu. Bo śmiech to zdrowie” – dodaje.

Pomaganie jest COOL

Krzysztof Nowakoski:

Wspiera nas jeden z instruktorów druku 3D, uczeń słupskiego mechanika – Marcin, który na swojej prywatnej drukarce drukuje części. Do akcji dołączyła także nauczycielka z „mechanika”, pani Olga, uczniowie i nauczyciele z tej szkoły oraz Pan Krzysztof z „drzewniaka”. Dołączają się także prywatne osoby, które mają drukarki w domach.

Maciek – nasz instruktor od elektroniki, dba o nasz sprzęt, który w tym czasie jest szczególnie eksploatowany i częsciej niż zwykle wymaga konserwacji.

Coraz więcej osób jest zaangażowanych w całą produkcję. Odbieramy telefony i wiadomości ze słowami uznania i wdzięczności. To jeszcze mocniej nas napędza i motywuje do działania. Piszą i pytają jak mogą pomóc.

Dziękuję wszystkim drukarzom za ciągłą produkcję przyłbic, przejściówek za poświęcony czas, prąd i użyczenie maszyn.
Podziękowania dla Sławka, który pomaga nam w dostarczaniu wyprodukowanych przez nas przyłbic.
Obecnie pracuje naprzemiennie 10 drukarek. Szumu robimy co niemiara.

Muszę Wam „powiedzieć”, że w tej całej akcji wspiera nas także bardzo mocno NZOZ „LEKARZ DOMOWY”.
Bardzo nas to cieszy!
Oznacza to, że nasze umiejętności i zaangażowanie zostały docenione i dla tego zostaliśmy wsparci odpowiednim sprzętem, który zwiększy naszą wydajność! Bardzo za to dziękujemy! Śmiało mogę powiedzieć, że połączyliśmy siły i działamy dla dobra naszego miasta.

Jak możesz pomóc?

Szukamy inżynierów pasjonatów, starszych i młodszych w zakresie:

  • elektroniki,

  • mechaniki i budowy maszyn,

  • automatyki i robotyki,

  • złotej rączki w każdej dziedzinie,

  • stolarzy,

Wszystkich z chęcią zaangażujemy do pomocy w naszej pracowni!

Możesz zasilić naszą zrzutkę!

Jeżeli nie masz takiego sprzętu a chciałbyś nam pomóc w zabezpieczeniu medyków to możesz wesprzeć Coolturkę finansowo.

Pieniądze przeznaczamy na materiały do druku: filament PET-G (materiał dobrej jakości i wytrzymałości ) i folię do bindowania na osłonki ( format A4 gramatura 100). Wciąż dokupujemy gumki regulowane po to, aby przyłbica była uniwersalna i każdy mógł ją dopasować do siebie. Dzięki wpływom możemy płynnie uzupełniać braki w matriałach do produkcji.

https://zrzutka.pl/6d78km

Przyłbice trafiły między innymi:

Na oddziały naszego szpitala: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Onkologii i Chemioterapii, do ratowników medycznych MW, wsparcie otrzymali sąsiedzi ze szpitala w Sławnie, a także oddział dermatologii szpitala w Ustce, który przygotowany jest jako zakaźny na czas zarazy, opieka dzienna i nocna w Kobylnicy, Dom Pomocy Społecznej w Gardnie Wlk, Patrole Słupskiej Drogówki, Muszkieterowie Szpiku, Maltańska Grupa Medyczna, SPZOZ Smołdzino, Zakład Techniki Medycznej, a także kilka mniejszych instytucji, które mogą mieć bezpośredni kontakt z osobami chorymi, DPS Machowino, DPS Machowinko, DPS Lubuczewo, DPS Przytocko, Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku.

Kontakt

coolturka.klub@gmail.com
tel. 691 439 985

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to najlepiej przez sms, odpowiadam w wolnej chwili. Jeżeli nie odbieram telefonu, to widocznie jestem przy maszynach. Staram się do wszystkich oddzwaniać.

My drukujemy – Wy zamawiacie !

Pozdrawiam

Krzysztof z przyjaciółmi

O autorze

Komentarze