karta PZM

Karta PZM – „PZ Moto”. Płać mniej za OC!

Ulubiona karta wszystkich moich klientów, którzy posiadają auto nie młodsze, niż 25 lat – karta PZM (Polski Związek Motorowy). Niektórzy posiadają ją od dawna, niektórzy nie wiedzą o jej istnieniu a jeszcze inni nie zdają sobie sprawy, jak łatwo ją zdobyć.

Karta PZM – więcej możliwości za mniej!

Kupując kartę PZM, tak naprawdę wykupujemy członkostwo w Polskim Związku Motorowym. Nie płacimy jednak za samą „kartę” czy wpisanie nas na listę członków. Decydując się na przystąpienie do PZM, musimy zdecydować się na jeden z kilku wariantów ubezpieczenia Assistance oferowanych na stronie. Do wyboru mamy:

Assistance drogowe

  • podstawowy krajowy (85 zł za rok)
  • podstawowy zagraniczny (85zł za miesiąc)
  • standardowy (145 zł za rok)
  • luksusowy (215 zł za rok)
  • VIP (325 zł za rok)

Assistance w podróży (BON VOYAGE)

  • turystyczny (85 zł za 30 dni)
  • podróżny (140 zł za rok)
ceny aktualne na dzień 11.12.2018r. źródło: https://assistance.pzm.pl/

Wybierając którykolwiek z nich automatycznie stajemy się członkami PZM, na czego potwierdzenie otrzymujemy kartę związku. Większość klientów decyduje się na najtańszą opcję – 85 zł za rok podstawowego assistance krajowego, byleby otrzymać kartę i cieszyć się zniżką na OC. Dla tych co cenią sobie komfort psychiczny pozostają droższe opcje, zawierające więcej usług pomocy na drodze czy podróży – w Polsce, jak i za granicą.

Czytaj również: Ubezpieczenie Assistance na święta >>>

Karta PZM jest moja – co dalej?

Przede wszystkim należy pamiętać, że owa zniżka –70% przyznawana jest do OC wyłącznie w PZU. Wystarczy odwiedzić oddział, agencję lub Agenta PZU i poprosić o ofertę OC na swój pojazd okazując ważną kartę PZM. Wcześniej zaś, należy upewnić się, że nasz pojazd ma przynajmniej 25 lat. Poza zniżką na OC, możemy skorzystać z szeregu innych zniżek, jak np. -30% na ubezpieczenie mieszkania/domu w PZU o czym nie wie wielu posiadaczy karty.

(więcej informacji o zniżkach i rabatach na https://www.pzm.pl/karta/#info)

UWAGA! Stanowczo odradzam ubezpieczania pojazdu ze zniżką -70% na nieważną kartę. Agenci nie są w stanie sprawdzić, czy karta PZM została opłacona na kolejny rok czy też nie. Radość z zaoszczędzonych pieniędzy może być chwilowa. Gdy dojdzie do szkody takim pojazdem, PZU będzie w stanie zweryfikować, czy na dzień zdarzenia została opłacona składka członkostwa PZM i czy nasza -70% zniżka nam się należała. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może zażądać dopłaty składki do OC, odmówić wypłaty odszkodowania a nawet skierować sprawę do sądu. 

Link do strony PZM: www.pzm.pl

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu ze mną:

O autorze

Komentarze