Oficjalny komunikat Multikina: zostajemy w Słupsku

Pod wczorajszym wpisem dotyczącym zamknięcia MK Bowling w Jantarze pojawiło się mnóstwo zapytań dotyczących ewentualnego zamknięcia Multikina. Obawy są efektem zaprzestania działalności nie tylko wspomnianej kręgielni, ale również sklepu Zara. Postanowiliśmy wystosować oficjalne zapytanie – poniżej publikujemy otrzymaną odpowiedź.

Odpowiedź od działu PR

Dzień dobry,

 

w odpowiedzi na zapytanie z Państwa redakcji pragnę zapewnić, iż informacje o tym, jakoby Multikino w Słupsku miało zostać zamknięte, są nieprawdziwe.

Kino naszej sieci w Państwa mieście cieszy się dużą popularnością widzów. Repertuar na luty jest bardzo bogaty.

Poza seansami filmowymi planujemy pokazać także produkcje z cyklu „wydarzenia specjalne”.

A będą to m.in.: spektakle baletowe Teatru Bolszoj (10.03) czy Free Solo (14.03) – jeden z najlepszych dokumentów tego roku. Niesamowite kinowe doświadczenie. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale i to bez zabezpieczenia.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Nie musimy się obawiać

W związku z otrzymaną odpowiedzią nie musimy się obawiać, że jedyne komercyjne kino w Słupsku zostanie zamknięte. Wątpliwości były potęgowane ryzykiem przeniesienia lub nawet zamknięcia na pół roku Kina Rejs w związku z planowanym remontem Młodzieżowego Centrum Kultury – o sprawie poinformował Przemysław Woś na łamach Radia Gdańsk. Dodajmy, że Kino Rejs przeszło gruntowny remont w 2014 roku. Odbywają się tam seanse głównie filmów studyjnych oraz offowego. Nie brakuje również wyświetlania produkcji nieco bardziej komercyjnych, jak chociaż Misz Masz czyli Kogel Mogel 3.

Czytaj również: Wypożyczalnia Gier Planszowych w Słupsku – otwarcie w sobotę >>>

Multikino w Słupsku od 2012 roku

Multikino w Słupsku zostało otwarte 18. maja 2012 roku – chwilę po rozbudowie pasażu Centrum Handlowego Jantar. Od samego początku seanse cieszą się ogromną popularnością, na co duży wpływ miał fakt zamknięcia jedynego komercyjnego Kina Milennium w dniu 16. grudnia 2010 roku. Przypomnijmy, że w miejscu kultowego i działającego blisko pół wieku kina powstał dyskont Biedronka, co nie spodobało się m.in. niektórym mieszkańcom okolicznych kamienic (o sprawie informował GP24).

O autorze

Komentarze