próba pobicia rekordu guinnessa w Słupsku

Próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku!

Już na początku czerwca odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku. Jak poinformowała firma Słupskie Bańki Mydlane, organizatorzy podejmą się zadania polegające na umieszczeniu 450 osób w jednej bańce mydlanej. Przedsięwzięcie jest organizowane wraz z udziałem Miasta Słupsk i odbędzie się na początku czerwca w Hali Gryfii.

Jest już oficjalny rekord

Jak dowiedzieliśmy się od osoby odpowiedzialnej za organizację wydarzenia, istnieje już kilka ustanowionych rekordów. Obecnie wynosi on 419 osób zamkniętych w jednej bańce mydlanej. Dotychczas wszystkie rezultaty były osiągane przez osoby związane z branżą produkcji baniek mydlanych. Nie inaczej jest tym razem.

Próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku

Próby pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku podejmie się firma Słupskie Bańki Mydlane przy współpracy z Miastem Słupsk. Przedsiębiorstwo od trzech lat zajmuje się produkcją płynu do wytwarzania baniek. Jak przyznaje nam jeden z inicjatorów:

„Pomysł pobicia rekordu Guinnessa chodził nam po głowie od dłuższego czasu. Chcemy pokazać, że nasz produkt jest najlepszy na świecie i można z niego robić największe bańki. Chcemy promować lokalną firmę i samo miasto Słupsk na mapie świata. Dzięki pobiciu rekordu pokażemy, że w Słupsku też można robić rzeczy na skalę światową”.

450 osób w jednej bańce mydlanej

Próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku będzie polegać na umieszczeniu 450 osób w jednej bańce mydlanej. W celu dokonania tego wyczynu niezbędne staje się wytworzenie bańki o średnicy ok. 12 metrów. Jak zapewniają organizatorzy – czeka ich spore wyzwanie. Są jednak dobrej myśli, ponieważ już teraz ich z ich płynu można uzyskać bańkę o średnicy kilku metrów.

Czytaj również: Okolice Słupska – co warto zobaczyć? >>>

Dokładny termin jeszcze nieznany

Chociaż wiadomo, że próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku odbędzie się na początku czerwca, to dotychczas nie jest znany dokładny termin. Trwa jeszcze załatwianie formalności i data zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu 2 do maksymalnie 3 tygodni.

To nie pierwsza taka próba w Słupsku

Warto odnotować, że to nie pierwsza próba pobicia rekordu Guinnessa w Słupsku. W przeszłości podejmowano próby polegające m.in. na jak największej liczbie grillujących ludzi jednocześnie. Taki rekord został ustanowiony w 2015 roku w Dolinie Charlotty. Natomiast dosłownie najgłośniejszy rekord ustanowiono w 2014 roku. Hala Gryfia stała się wówczas „najgłośniejszą halą na świecie” z wynikiem 129,6 decybeli.

O autorze

Komentarze