sklep piwny browarium

Sklep piwny Browarium ma nowego właściciela

Jak informowaliśmy 27. grudnia, rozpoczęła się wielka wyprzedaż piw w ulubionym sklepie słupskich amatorów piwa – Browarium. Była to niewątpliwie smutna informacja. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, a nawet błysk latarni – wczoraj na fanpage’u sklepu udostępniono informację, że stery objął nowy właściciel – Szymon Wenta.

Browarium nie upadnie

Sklep piwny Browarium wraz z informacją o prowadzeniu wielkiej wyprzedaży piw został równocześnie wystawiony na sprzedaż. Przedsiębiorstwo można było nabyć za 100 tys. złotych, zaś w cenie znajdowało się m.in. know-how, logo, marka, pełne umeblowanie i pozostały towar. Jak czytamy w ogłoszeniu – „sklep przynosi dochód”, zaś „powodem jego odstąpienia jest sytuacja osobista”.

Najlepszy sklep piwny w Polsce

Browarium powstało w 2011 roku. Był to czas, w którym branża piw craftowych dopiero rozwijała się w Polsce. Otwarcie tego typu biznesu, zwłaszcza w tak niewielkim mieście, wiązało się z ogromnym ryzykiem i wymagało odwagi. Tych cech nie zabrakło dotychczasowej właścicielce, co w połączeniu ze smykałką biznesową sprawiło, że Browarium zostało dwukrotnie uznane za najlepszy sklep piwny w Polsce w 2016 i 2017 roku.

„Dziękuję, że mi zaufaliście”

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na fanpage’u sklepu, dotychczasowa właścicielka dziękuje za zaufanie, jakim została obdarzona. Jest wdzięczna mieszkańcom Słupska za to, że decydowali się próbować nowych smaków, a także, że zaryzykowali i dali się przekonać do dobrego piwa.

„Browarium to Wy !!! Kłaniam się Wam mega nisko. 
Ucinając spekulacje i niedomówienia, mamy swoje prywatne powody i chcemy, aby zostały one z nami, nie są to sprawy związane z ekonomią. A ponieważ ja bardzo mocno wierzę w dobro i karmę i ona wraca to udało się i Browarium nie zgaśnie „.

Cały wpis dostępny pod tym linkiem >>>

Browarium wciąż działa

Niezależnie od dotychczasowych spekulacji, sklep piwny Browarium nie kończy swojej działalności. Liczymy na to, że nowy właściciel będzie kontynuować obraną drogę. Być może wniesie coś nowego do oferty sprawiając, że stanie się jeszcze atrakcyjniejsza dla amatorów złocistego trunku? Z niecierpliwością czekamy na efekty!

O autorze

Komentarze