bary w słupsku

Bary w Słupsku – czyli gdzie iść na obiad?

Były czasy, że bary w Słupsku rosły jak grzyby po deszczu. Oczywiście chodzi o ten typ lokali, w których można zjeść obiad w racjonalnej cenie, a nie te obiekty, w których serwowane są głównie napoje alkoholowe. Obecnie nie powstaje ich już tak dużo, niemniej w dalszym ciągu nie brakuje miejsc, w których można zjeść smaczny obiad.

Tani obiad w Słupsku

Siłą rzeczy najtańsze bary w Słupsku to charakterystyczne dla Polski bary mleczne. W naszym mieście pozostały już tylko dwa takie punkty gastronomiczne. Pierwszy z nich, Poranek, mieści się przy ulicy Wojska Polskiego i raczej nie trzeba go nikomu przedstawiać. Słynie nie tylko z niewiarygodnie niskich cen, pysznych dań oraz specyficznego rodzaju obsługi klienta. Tuż obok znajduje się również słynna pizzeria, w której oferowane są najstarsze pizze nie tylko w Słupsku, ale i w całej Polsce.

Drugi bar mleczny zlokalizowany jest przy ulicy Lutosławskiego. Koziołek Matołek do dziś słynie z przepysznych naleśników, ale to nie wszystko. Jak stwierdziły pracownicy w rozmowie z GP24.pl – „gotują jak dla siebie, żeby było domowo”. Kosztując dań przyrządzonych w tym miejscu nie sposób zaprzeczyć tym słowom. Dodając do tego naprawdę niskie ceny, otrzymujemy bar w Słupsku, w którym możemy zjeść pyszny obiad w bardzo rozsądnej cenie.

Pozostałe bary w Słupsku

Bary w Słupsku to nie tylko wyżej wspomniane lokale. Znajduje się również wiele innych punktów gastronomicznych, w których serwowane są wyśmienite obiady, chociaż ceny nie są już tak przystępne. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w naszym mieście są bary Maja. Warto zwrócić szczególną uwagę na dwa punkty tej sieci – najlepsze obiady podawane są w lokalu przy ulicy Leszczyńskiego oraz przy ulicy Garncarskiej.

Czytaj również: Najlepsze burgery w Słupsku – top 3 miejsc >>>

Smaczne potrawy przyrządzane są również w Bistro Ratusz znajdującym się – jak sama nazwa wskazuje – w słupskim ratuszu. Poza daniami obiadowymi oferowane są również sandwiche podawane na ciepło. Niewiele dalej znajduje się Rozkoszna Pierogarnia przy ulicy Drewnianej. Poza pierogami skosztujemy tam naprawdę smacznego barszczu ukraińskiego, a także innych potraw typowych dla kuchni polskiej.

Chcąc zjeść obiad na Osiedlu Niepodległości, warto udać się z kolei do baru Sadełko przy ulicy Dmowskiego. Również tam dostaniemy typowe potrawy kuchni polskiej w akceptowalnych cenach. Będąc w tych okolicach warto rozważyć również znajdujący się przy ulicy Zygmunta Augusta bar Bazylia. Serwowane są tam – a jakże – typowo polskie obiady również w cenach, które nie obciążą zbytnio naszego portfela.

Jakie bary w Słupsku polecacie?

Powyżej przedstawione bary w Słupsku zostały uwzględnione wyłącznie na podstawie naszych własnych preferencji. Lokale te mieliśmy okazję odwiedzić osobiście i dlatego możemy je z czystym sumieniem polecić. Jakie jeszcze bary w Słupsku są godne tego, by ująć je w tym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach?

O autorze

Komentarze