najlepsza pizza w Słupsku

Najlepsza pizza w Słupsku – TOP 3 redakcji

Jaka jest najlepsza pizza w Słupsku? W tym zestawieniu nie skupiliśmy się na samych pizzeriach, a tylko na produktach przez nich oferowanych. Z tego powodu nie ocenialiśmy wyglądu, wystroju ani klimatu konkretnych lokali. Dowiedz się, która pizza jest najlepsza zdaniem redakcji Nowego Słupska!

Najlepsza pizza w Słupsku – co braliśmy pod uwagę?

Wybierając najlepszą pizzę w Słupsku braliśmy pod uwagę przede wszystkim konkretne pozycje z menu istniejących lokali. O poszczególnych miejscach decydowały takie elementy, jak: grubość ciasta, świeżość składników, kompozycja oraz walory smakowe. Należy przy tym wspomnieć, że ranking ma charakter subiektywny – w końcu każdy ma swój gust!

3. Castle – William Wallace

Chociaż William Wallace nie jest typową pizzerią, to oferuje naprawdę znakomite wyroby. Najciekawszą pozycją z ich menu jest Castle, czyli pizza z sosem pomidorowym, serem mozzarellą, pieczarkami, zielonym pieprzem, salami, jalapeno, czerwoną cebulą oraz tabasco. Ciasto nie jest najcieńsze, ale sam wyrób również nie pretenduje do miana „włoskiego”. Jest za to smaczne i zawsze odpowiednio wypieczone – jeszcze nie zdarzyło nam się dostać pizzy z zakalcem lub przypalonej.

Zamówić możemy dodatkowo sosy: czosnkowy, chilli, sweet chili, bbq, sambal, pomidorowy, ketchup oraz naszym zdaniem najciekawszy – relish. Wprawdzie sam smak pizzy jest doskonały i nie wymaga żadnych dodatków, to warto zamówić ten ostatni chociażby z ciekawości. Jego receptura nie jest skomplikowana, za to odpowiednie proporcje sosu pomidorowego oraz ziół sprawiają, że smak jest naprawdę wyjątkowy.

2. Fałszywa słodycz – Maranello

Drugi produkt w zestawieniu najlepsza pizza w Słupsku. Byliśmy zaskoczeni, zarówno samą nazwą, jak i smakiem. Jest to wyrób, który trafi w gusta poszukiwaczy ciekawych smaków. Sama pizza wykonana jest ze składników: sos pomidorowy, ser mozzarella, szynka, ananas oraz papryczka pepperoni. Taka kompozycja sprawia, że wyrób smakuje zarówno słodko, jak i nieco pikantnie. Warto zamówić do tego dnia prawdziwą oliwę, ponieważ – jak wiadomo – prawdziwe włoskie placki nie są podawane z sosami.

Maranello była pierwszą słupską pizzerią, dzięki której mogliśmy poczuć prawdziwy smak Włoch w Słupsku. Początkowo ciasto było naprawdę cienkie i chrupiące, czyli dokładnie takie, jak w Toskanii. Z biegiem czasu jednak właściciel zaczął wyrabiać nieco grubsze spody, co jak sam twierdzi – podyktowane było specyfiką słupskiego rynku. Składniki zawsze są świeże, a jeżeli coś będzie nie tak z nimi, warto poinformować szefa kuchni. Polityka reklamacyjna pizzerii jest naprawdę godna pochwały.

1. PR – Casa Italia

Gdzie można zjeść najlepszą pizzę w Słupsku? Naszym zdaniem w Casa Italia. Jest to włoska restauracja nie tylko z nazwy. Lokal prowadzony jest przez prawdziwego Włocha, o czym zresztą już pisaliśmy na łamach Nowego Słupska. Naszym zdaniem warto zwrócić na najbardziej włoską pizzę w ich menu – PR, która wyróżnia się prostą kompozycją: sos pomidorowy, ser mozzarella, szynka parmeńska, sałata oraz rukola w zupełności wystarczą.

Zresztą, same dania kuchni włoskiej są proste. Dlatego najważniejsza jest jakość oraz świeżość składników. Kryteria te są przestrzegane w tej restauracji. Dlatego o smaku pizzy PR z menu Casa Italia decyduje nie ilość poszczególnych dodatków, a ich jakość. Jeszcze nie było przypadku, który zrodził by nasze zastrzeżenia. Możemy polecić z czystym sumieniem!

Najlepsza pizza w Słupsku – gdzie jeszcze?

Warto przypomnieć – powyższe typy to tylko i wyłącznie subiektywna ocena redakcji portalu Nowy Słupsk. Istnieje znacznie więcej pizzerii, oferujących najlepszą pizzę w Słupsku. Gust jest rzeczą bardzo osobistą. Dlatego z chęcią przeczytamy o tym, jakie lokale Waszym zdaniem mają najciekawsze i najsmaczniejsze menu. Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

Komentarze